SİNCAN HAKİMİ KAÇMAZ'IN OTEL ODASININ ARANMASI

HATAY CUMHURİYET BAŞSAVCISI YILDIRIM: -''İHBAR VE SORUŞTURMAYA İLİŞKİN DOSYA İÇİNDEN BASINA BİLGİ VE GÖRÜNTÜ SIZDIRILDIĞI İDDİASI ÜZERİNE İNCELEME BAŞLATTIK''
SİNCAN HAKİMİ KAÇMAZ'IN OTEL ODASININ ARANMASI
Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Hakim Osman Kaçmaz'ın otel odasının aranmasıyla ilgili, ihbar ve soruşturmaya ilişkin dosya içinden basına bilgi ve görüntü sızdırıldığı iddiası üzerine inceleme başlattıklarını söyledi.
     Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antakya'ya bağlı Harbiye beldesindeki Defne Prenses Otel'de konaklayan Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim Osman Kaçmaz ve Sincan Hakimi Remzi Özdemir'in alınan ihbar üzerine odalarının polis tarafından aranması görüntülerinin basına sızdırıldığı iddiasını araştırdıklarını belirtti.
     Bazı internet sitelerinde ve televizyonlarda hakimlerle ilgili operasyon anı görüntülerinin yayınlandığını tespit ettiklerini ifade eden Yıldırım, ''İhbar ve soruşturmaya ilişkin dosya içinden basına bilgi ve görüntü sızdırıldığı iddiası üzerine inceleme başlattık'' dedi.
     Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ''Yabancı uyruklu kadınların zorla tutulduğu ve kokain kullanıldığı'' ihbarı üzerine nöbetçi savcılıktan alınan kararla, 28 Kasım Pazar günü, 2 hakimin konukladığı otele giderek odalarında arama yapmıştı. İhbar, asılsız çıkmıştı.