YAKALANAN ZANLIYI YAKINLARI KAÇIRDI

HATAY'IN KUMLU İLÇESİNDE CİNAYETİ AZMETTİRME SUÇUNDAN YAKALANAN ZANLI, EKİPLERE SALDIRAN YAKINLARI TARAFINDAN KAÇIRILDI -OLAY SONRASI GÖZALTINA ALINAN 10 KİŞİ TUTUKLANDI
YAKALANAN ZANLIYI YAKINLARI KAÇIRDI
Hatay'ın Kumlu ilçesinde bir cinayeti azmettirme suçundan yakalanan zanlı, jandarma ekiplerine saldıran yakınları tarafından kaçırıldı. Olay sonrası gözaltına alınan 10 kişi tutuklandı.
     Alınan bilgiye göre, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Hatay Emniyet Müdürlüğünce bir cinayeti azmettirme suçundan aranan B.S'yi ilçeye bağla Aktaş köyünde bir kahvehanede gözaltına aldı. Bu sırada, gözaltına alınan B.S'nin yakınları olduğu bildirilen kalabalık bir grup, jandarma ekiplerine taşlı sopalı saldırıda bulundu. Gruptakiler, yaşanan kargaşa sırasında elleri kelepçeli olan zanlıyı kaçırdılar.
     Bir süre sonra olay yerine takviye ekiplerin gelmesi üzerine H.S, İ.S, M.S, C.S, C.G, M.E, D.E, A.K, O.G ve A.G, yakalanarak gözaltına alındı.
     Bu kişiler, sorgularının ardından ''suçluyu saklamak, jandarmaya mukavemet etmek, devlet malına zarar vermek ve güvenlik ekiplerine direnerek görevini engellemek suçlarından'' sevk edildikleri adliyede tutuklandı.
     Öte yandan, kaçırılan B.S'nin yakalanmasına çalışıldığı belirtildi.