YAYLADAĞI'NDA HAYVAN HIRSIZLIĞI GİRİŞİMİ

HIRSIZLARIN ÇALMAYI BAŞARAMADIKLARI HAYVANI BIÇAKLAYIP KAÇTIKLARI İDDİA EDİLDİ
YAYLADAĞI'NDA HAYVAN HIRSIZLIĞI GİRİŞİMİ
 Hatay'ın Yayladağı ilçesinde, bir çiftçinin ahırına girdikleri belirlenen hırsızların çalmak istedikleri büyükbaş hayvanın huysuzluk yaparak direnmesi karşısında karnından ve boğazından bıçaklayarak kaçtıkları iddia edildi.
     Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Çabala Köyü, Yayla Çiftliği'nde Mustafa Gökçe'ye ait ahıra giren hırsızlar çalmak istedikleri ineğin huysuzlanarak direnmesi karşısında karnından ve boğazından bıçaklayarak kaçtıkları belirtildi.
     Çiftliğin sahibi Gökçe, durumu hemen İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdiğini belirterek, AA muhabirine olayı şöyle anlattı:
     ''Son günlerde köyümüzde her ay bir büyükbaş hayvan çalınıyor. Birkaç gün önce başında kask bulunan motosikletli birisi bizim çiftliğin etrafında dolaşıyordu. Ondan şüphelendim. 10 ay taksitle kredi kartıyla satın aldığım büyükbaş hayvanları kontrol etmek için gece ahıra indim. Kapının yarım açık olduğunu ve yerlerde halatlar olduğunu görünce şaşırdım. Hemen gidip ruhsatlı av tüfeğim ile ışıldağı aldım. İneklerim arasında en huysuz olan hayvanın karnından ve boynunda 3 yerinden bıçak darbesiyle yaralandığını fark ettim. Hemen durumu güvenlik güçlerine bildirdik. Bizim olaydan bir gün sonra da Yalaz köyünde bir çiftçinin büyükbaş hayvanını çalma girişimi olmuş. Artık nöbet tutmaya başladık. Suçluların bulunmasını istiyoruz.''
     Gökçe, 3 yerinden bıçak darbesi alan büyükbaş hayvanının da veteriner tarafından tedavisinin yapıldığını da sözlerine ekledi.