YAYLADAĞI'NDA KAVGA

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde, çadır kentte kalan ve bayram alışverişine çıkan Suriyeli vatandaşlarla esnaf arasında kavga çıktı.
YAYLADAĞI'NDA KAVGA
 Alınan bilgiye göre, ülkelerindeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve Kızılay tarafından Hatay'ın Yayladağı ilçesinde İl Özel İdareye ait arazide kurulan 2 nolu geçici çadır kente kalan Suriyeliler, yetkililerden izin alarak bayram alışverişi için çarşıya çıktı.
     Çarşı merkezinde Durmuş D, iş yerine gelen bir grup Suriyeli ile henüz bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle diğer Suriyeliler ile esnaf da olaya karıştı.

     Olay yerine gelen Kaymakam Tolga Polat ile Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı'nın iknası ve güvenlik güçlerinin müdahalesiyle iki grup ayrıldı.
     İsmi açıklanmayan 4 Suriyeli'nin gözaltına alındığı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.
     Bu arada, çadır kent etrafında güvenlik önlemlerinin arttırıldığı gözlendi.
     Belediye Başkanı Dağıstanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür olayların çıkmasından üzüntü duyduklarını, bir daha yaşanmaması temenni ettiğini kaydetti.
YAYLADAĞI'NDA KAVGA haberi 03 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Asayiş kategorisine Hatay tarafından  39965 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle