11. SOSYAL MARKET YAYLADAĞI’NDA HİZMETE GİRDİ

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediye(HBB) Başkanı Do&ccedil;. Dr. L&uuml;tf&uuml; Savaş&rsquo;ın yalnızca t&uuml;keten değil, &uuml;reten ve paylaşan toplum olma yolunda b&uuml;y&uuml;k &ouml;nem verdiği ve neredeyse il genelinde faaliyet g&ouml;steren sosyal marketlerin 11.si Yayladağı il&ccedil;esinde vatandaşın hizmetine sunuldu.</strong>
11. SOSYAL MARKET YAYLADAĞI’NDA HİZMETE GİRDİ
İhtiyaç sahibi vatandaşlara giyim, ev eşyası ve daha birçok konuda bedelsiz olarak yardımlarda bulunan sosyal marketler, yaptığı bu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada da büyük bir özveriyle faaliyet gösteriyor. Bünyesinde gelen bağışlar ve yapılan yardımlarla başta giyim ve ev eşyası olmak üzere ihtiyaçlara dönük birçok ürünü vatandaşlara sunan sosyal marketler, aynı zamanda insanların kimlerden ne miktarda yardım aldığının gizlenmesi sayesinde “Sağ Elin Verdiğini Sol El Görmemelidir” anlayışıyla bedelsiz hizmet veriyor.  Daha önce Hatay’ın 10 ilçesinde açılarak vatandaşların hizmetine sunulan ve yaptığı yardımlarla halkın yüzünü güldüren sosyal marketler, bu bağlamda toplum içerisinde paylaşma kültürünü aşılaması ve insanların birbirleri ile yardımlaşma arzusunu ön plana çıkarmasıyla büyük beğeni topladı.Hatay genelinde 11. Şube olma özelliği taşıyan Yayladağı Sosyal Market’in açılışı, Başkan Savaş’ın yanı sıra Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Atınışık, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, HBB Meclis Üyesi Selim Matkap ve Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe Başkanı Murat Kalabaz ile vatandaşların büyük katılımları ile 14 Ocak 2015 günü saat 14:30'da Müftü Ali Yılmaz Cad. 17-C adresinde gerçekleştirildi.Açılış töreninde konuşan Başkan Savaş, “Hayırlı bir iş için buradayız. Yayladağı’nı diğer ilçelerimiz gibi çok seviyoruz. Biliyorsunuz ben de Yayladağılıyım. Yayladağı’nda altyapı hamlesi yaptık, içme suyu şebekesini isale hattı ile birlikte yapıyoruz, inşallah yeni kanalizasyon şebekesi de döşeyeceğiz, arıtma tesisini de yaparak hizmete sunacağız. Bugün burada paylaşım kültürü aşılayan bir market açacağız. İhtiyacından fazla giyeceği ve eşyası olan hemşehrilerimizin bağışlarını biz aracılık ederek insanlarımıza ulaştırıyoruz. Sosyal marketlerimizde hemşehrilerimize çok büyük kısmı sıfır giyim olmak üzere destek vereceğiz. Yayladağı’ndaki bu şubemiz il genelindeki 11. Sosyal marketimiz, geriye açacağımız 4 tane sosyal marketimiz kaldı. Bu sosyal marketlerimize gıda da eklemeye çalışıyoruz ve gıda yardımlarını da ekleyebilirsek ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizle hem ekmeğimizi hem giyimimizi hem de eşyalarımızı paylaşmış olacağız. Yayladağı sosyal marketimizin hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.Yapılan konuşmaların ardından Yayladağı Sosyal Market açılarak, düzenlenen kokteyl ile vatandaşların hizmetine sunuldu.      
11. SOSYAL MARKET YAYLADAĞI’NDA HİZMETE GİRDİ haberi 18 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Erkan Mutlu İnan adına  tarafından  2940 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle