25 YILLIK SU HASRETİ HATSU İLE SON BULDU‏

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yıllardan beri içmesuyu sıkıntısı çeken Kumlu ilçesine bağlı Doğuayrancık Mahallesi’ne yeni içmesuyu şebekesi döşedi.
25 YILLIK SU HASRETİ HATSU İLE SON BULDU‏
Hatay genelinde içmesuyu ile ilgili geliştirilen projeler kapsamında şebeke yenileme ve onarım çalışmalarının sürdüğünü belirten HATSU, yıllardır bakımsızlıktan yıpranmış olan şebekenin devre dışı bırakıldığını ve Doğuayrancık Mahallesi’ndeki ayaklı su deposundan mahalleye toplamda 4 bin 50 metre içmesuyu şebekesinin çekildiğini belirtti.Döşenen şebekenin 2 bin 950 metresinin 75’lik, 1100 metresinin ise 90’lık borulardan olduğunu açıklayan Genel Müdürlük, yapılan çalışma sayesinde 20-25 yıldır su gitmeyen çiftliklere suya kavuştuğunu belirterek, 10 meskene aboneliğin verildiğini ve çalışmada 2 kepçe, 1 traktör ve 8 personelin görev yaptığını açıkladı. İdare, kayıp-kaçak oranını minimum seviyeye düşürme, enerji tasarrufu sağlama ve bakım onarım masraflarını düşürmek için mücadelenin devam edeceğinin altını çizerek, patlak olan şebekelerde onarım çalışmalarının da sürdüğünü kaydetti.HATSU ile Su Hasreti Bitti.Yapılan çalışmalar ile ilgili görüşlerini aktaran Doğuayrancı Mahallesi Muhtarı Aziz Vurak, daha önce çiftliklere 20-25 yıl boyunca içmesuyunun gitmediğine dikkat çekerek, HATSU’nun yapmış olduğu işler kapsamında  4 bin metre şebeke döşendiğini ve çiftliklerin yanı sıra 10 aboneye su verileceğini kaydetti. Yapılan hizmetlerden oldukça memnun olduklarını ifade eden Vurak, bu çalışmalardan ötürü HATSU ve Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.HATSU Geldi Sıkıntı Sona Erdi.Yıllardır susuz kaldıklarını ve içmesuyunu tankerlerle tedarik ettiklerini aktaran mahalle sakinlerinden Fatih Durmuşoğlu ise, HATSU’nun daha önce geldiklerini ve projelerini anlattıklarını belirterek, “Çiftliklerimiz yıllarca susuz kalmıştı. HATSU geldi suyumuzu çekti. Bu çalışmadan dolayı Başkan Savaş’a ve HATSU’ya teşekkür ediyoruz” dedi.Çiftliklerde yıllardan beri su olmadığını ve HATSU’nun çektiği borularla sıkıntılarının sona erdiğini ifade eden Doğuayrancı mahalle sakinlerinden Mahmut İri de, HATSU ve Başkan Savaş sayesinde suya kavuşacaklarını belirtti.
25 YILLIK SU HASRETİ HATSU İLE SON BULDU‏ haberi 02 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Kumlu muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1065 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle
Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Firma
Kategori
Şehir