35. TÜRK GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından 1981 yılında Ermeni terörünü lanetlemek amacıyla başlatılan ve 1991 yılından bu yana çeşitli şenliklerle kutlanarak geleneksel bir hale gelen Türk-Amerikan dostluk bayramında New York’taki 35. "Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali" kapsamında önemli görüşmeler gerçekleştiriyor.
35. TÜRK GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ
35 yıldır süre gelen bir gelenek olarak dikkat çeken 'Türk Günü Yürüyüş'ü etkinlikleri, Türkiye'nin güzelliklerini ve zenginliklerini tanıtmakla kalmayarak, Amerika’da yaşayan Türklerin birlik ve beraberlik içerisinde kaynaşmasını sağlıyor.Türkiye'nin ABD’deki duruşuna katkıda bulunulmasının amaçlandığı festivalde, ABD’de adeta simge haline gelen yürüyüşte Türk - Amerikan toplumlarının insani değerler noktasında kaynaşmasına katkılar sunacak.Festival etkinlikleri, Wall Street’teki Bowling Green Park'ta bulunan Türk Bayrağı'nın göndere çekilmesiyle başladı. Etkinliğin ilk gününde Başkan Savaş, Amerika Kültür- Turizm Bakanlığı'na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.New York Belediyesi Kültür Turizm Daire Başkanı Marty Markowitz ile bir araya gelen Başkan Savaş, Hatay'ın tanıtımı ve alt yapısı hakkında bilgiler paylaşarak fikir alışverişinde bulundu.Antakya Medeniyetler Korosu'nun da katılım gösterdiği ve renk katacağı festival, Brooklyn Belediye Sarayı'nda gerçekleşecek olan Türk Kültür Gecesi ile devam edecek.
 
35. TÜRK GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ haberi 23 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1405 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle