50 YILIN İÇME SUYU PROJESİ

Bölge tarihinin Fransızlardan sonraki en büyük altyapı çalışması başlıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmanın proje ihalesi gerçekleşti. 
50 YILIN İÇME SUYU PROJESİ
Hatsu Yetkililerinden aldığımız bilgiye göre 14 km’lik duktil boru döşemesi çok yakında başlayacak. İçme suyu projesinde kullanılacak boruların ekonomik ömrünün 50-100 arasında olduğunu belirten Hatsu yetkilileri çalışmalara başlandığını yakın bir tarihte içme suyunun kullanılması için çaba sarf edeceklerini belirttiler. 
Hataylıların yaşadığı sıkıntının ortadan kaldırılması için harekete geçen idare, '50 Yılın İçme Suyu Projesi' parolasıyla başlatılan çalışmalar çerçevesinde, Samandağ'ın Tekebaşı, Çöğürlü, Sutaşı, Kuşalanı, Koyunoğlu ve Yeşilköy Mahalleleri'nde yaşanan içme suyu problemi, döşenecek 14 km'lik içme suyu hattı ile ortadan kaldırılacak. İhalesi yapılan proje kapsamında, Samandağ-Tekebaşı Grup İçme Suyu inşaatının yanı sıra, bölgeye 3 depo ve 2 terfi merkezi de inşa edilecek.Tekebaşı Mahallesinde ikamet eden vatandaşlarla yaptığımız görüşmelerde içme suyu sorunu, isale hattı, kanalizasyon, yol, kaldırım çalışmaları konusunda Samandağ Belediyesi ve Hatay büyükşehir belediyesine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ettiler. İçme suyu ihalesinin proje ihalesine çıkmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 30 yıllık belde olan Tekebaşı Mahallesinde bu sorunların bir an önce çözülmesi gerektiği konusunda görüş beyan ettiler. Tekebaşı halkının bugüne kadar kanalizasyon sorununu kendi imkanları ile çözdüklerini bu çözümlerini geçici olmaktan öteye gidemediğini bugün itibariyle Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesinin kalıcı işler yapmak konusunda bir irade beyan etmelerinin memnuniyet verici bir gelişme olduğunu ifade ettiler.   
50 YILIN İÇME SUYU PROJESİ haberi 26 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1450 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle