AALEN’Lİ ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN SAVAŞ’A NEZAKET ZİYARETİ

Kaufmönnische Okulu’ndan kentimize gelen heyet beraberlerinde Osman Ötken Anadolu Lisesi’nden öğretmen ve öğrenci grubu ile birlikte  Savaş’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

AALEN’Lİ ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN SAVAŞ’A NEZAKET ZİYARETİ

Öğrenci değişimi projesi kapsamında Osman Ötken Anadolu Lisesi’nin kardeş okul olarak seçtiği Almanya’nın Aalen kentinde bulunan Kaufmönnische Okulu’ndan kentimize gelen heyet beraberlerinde Osman Ötken Anadolu Lisesi’nden öğretmen ve öğrenci grubu ile birlikte Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a makamında nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarete Osman Ötken Anadolu Lisesi okul müdürü Ali Vural, okul öğretmenleri Alamettin Türkmen, Hasibe Özkaya, Ülkü Arslan, İsmet Bilgetürk, Mehmet Yiğitbaş, Aalen Kaufmönnische Okulu Müdürü Hartmut Schlipf, okul öğretmenlerinden Waeter Joos, Katerina Moss, 12 kişilik Alman öğrenci gurubu ve Osman Ötken Anadolu Lisesi’nden bir gurup öğrenci katılım gösterdi.

Osman Ötken Anadolu Lisesi Müdürü Ali Vural ziyarette yaptığı konuşmada, proje çerçevesinde Antakya’nın tarihi ve kültürel özellikleri misafir heyete tanıtıldığını, yöresel kültürümüzün anlatıldığını, dil, din,ırk ayrımı olmaksızın Antakya’da yaşamın medeni ve hoşgörü ortamında sürdürüldüğünü ifade ederken, tüm bu etkinlikler gerçekleştirilirken kendilerine sağladığı katkı ve desteklerden ötürü Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a teşekkür ettiklerini belirtti.

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş Öğrenci değişimi projesiyle oluşan heyetlerin periyodik zamanlarda birbirlerini karşılıklı olarak ziyaret ederek her iki ülke ve şehirler arasındaki kültürel ve sosyal paylaşımlarda bulunmalarının mutluluk verici olduğunu belirtti. Savaş konuk heyet vasıtasıyla kardeş şehir Aalen Belediye Başkanı Martin Gerlach’a sevgi ve selamlarını iletini bildirdi.

Belediye Başkanı Savaş ziyaretin sonunda konuk heyete Antakya’nın simgelerinin bulunduğu tablo hediye ederken, konuk okul heyeti de Belediye Başkanı Savaş’a hediye sundular ve taraflar günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.