Adalete Kurşun Sıkıldı

İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı’nda Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın görevi başında şehit edilmesi ile ilgili terör eylemini nefretle kınadığını dile getiren Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Avukat Muhammet Çakır: 
Adalete Kurşun Sıkıldı
Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Avukat Muhammet Çakır, Çağlayan Adalet Sarayı’nda Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesiyle ilgili olarak mesaj yayınlayarak olayı kınadı.Başkan Çakır, terörün dini, ırkı ve mezhebi olmadığını ve terörün kimden gelirse kabul edilemez olduğuna dikkat çekerek, “Çağlayan Adalet Sarayında yaşanan terör olayında adalet vurulmuştur. Görevi hak ve hukuk dağıtmak olan bir savcının görevi başında, terör örgütü mensupları tarafından şehit edilmesi kabul edilemez bir olaydır. Bu saldırıyı esefle ve nefretle kınıyorum.Hukuk camiası olarak bizler, Adalet Saraylarında hak ve hukuk için mücadele ederken, insanlıktan nasibini alamamışbu terör örgütü mensuplarının avukat cübbesi ile adliyeye girdiği Cumhurbaşkanı tarafından açıklanmıştır. Bu terör eylemi ve açıklama avukatları da büyük zan altında bırakmıştır. Cumhurbaşkanının adliyedeki güvenlik zafiyetini bırakıp avukatları hedef tahtasına koyması ve yasal düzenleme yapılacağına dair beyanları da talihsiz olmuştur. Ayrıca olayla ilgili yayın yasağı konulması da kaygı uyandırmıştır. Birilerinin kapalı kapılar ardında, kirli tezgah ve eylemler kurgulama ihtimalinden dolayı millet olarak kaygı duyuyoruz.  Ancak şunu da biliyoruz ki bilgi çağında hiçbir şey gizli kalmaz ve gerçeklerin ortaya çıkma gibi kötü bir özelliği vardır. Bu duygu ve düşüncelerle Meslektaşımız, Savcımız, Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere tüm hukuk camiasına başsağlığı diliyor ve bir kez daha terörü lanetliyoruz.

 
Adalete Kurşun Sıkıldı haberi 02 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  1710 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle