ADD BAŞKAN SAVAŞ’A ONUR BELGESİ

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediye (HBB) Başkanı Do</strong><strong>&ccedil;</strong><strong>. Dr. L&uuml;tf&uuml; Savaş, il genelinde yaptığı &ccedil;alışmalar ve &uuml;</strong><strong>retti</strong><strong>ği hizmetlerle takdir toplamasının yanı sıra Atat&uuml;rk&ccedil;&uuml; d&uuml;ş&uuml;nceyi ve Cumhuriyetin kazanımlarını savunan Atat&uuml;rk&ccedil;&uuml; D&uuml;ş&uuml;</strong><strong>nce Derne</strong><strong>ği&rsquo;nin (ADD) Diyarbakır&rsquo;da yapılanmasına verdiği destekle bir kez daha T&uuml;rkiye G&uuml;ndemi&rsquo;ne oturdu.</strong>
ADD BAŞKAN SAVAŞ’A ONUR BELGESİ
ADD Hatay Şubesi’nin düzenlediği toplantıda ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan’ın Hatay’a gelerek teşekkürlerini bizzat ilettiği Başkan Savaş, “Bugün gelinen noktada kendi topraklarımızda, bayrağımızın gölgesinde dilimizi özgürce konuşabiliyor ve kültürümüzü dilediğimizce yaşayabiliyorsak bunu Kurtuluş Savaşı’na öncülük ederek yurdumuzu düşman işgalinden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün idealist düşüncesinin ülkemizi muasır medeniyetlerin de üzerine çıkarma hedefine bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır” şeklinde konuştu.ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan yaptığı konuşmada, Başkan Savaş’ın örnek bir yönetici olduğunu ve Hatay’ın bu anlamda gerçek anlamda ülkenin en şanslı şehirlerinden biri olduğunu kaydetti. Çölaşan konuşmasının devamında, “ADD Diyarbakır Şubesi’nin çalışacak yeri yoktu. Kimse mülkünü korkudan kiraya vermek istemiyordu. Diyarbakır’da faaliyet gösterebilmemiz ve Atatürkçü düşünce ile Cumhuriyetin kazanımlarını yaşatarak yayabilmemiz için mütevazı bir apartman dairesi satın almaya karar verdik. Bu anlamda bize en büyük katkıyı Hataylı işadamlarının bizi desteklemesini koordine eden Lütfü Savaş sağladı. Ben Başkan Savaş’a hepinizin huzurunda ve ADD ailesi olarak teşekkür ediyorum” dedi.ADD Diyarbakır Şube Başkanı Oktay Arıtürk ise yaptığı kısa konuşmada, Başkan Savaş’ın büyük katkısıyla Diyarbakır’da açılan şube için teşekkürlerini sundu.Gerçekleşen konuşmaların ardından ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan Atatürkçü düşüncenin ve Cumhuriyetin kazanımlarının ülke genelinde yayılmasına verdiği destekten ötürü Başkan Savaş’a Onur Belgesi ve Teşekkür Plaketi takdim etti.Başkan Savaş “Bugüne kadar defalarca Yılın Belediye Başkanlığı ödülünü aldım ama belki de hiçbiri bugün aldığım Onur Belgesi ve teşekkür plaketi kadar anlamlı değildi. Ben bu ödülü bana layık gören Sayın ADD Başkanıma ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyor ve ilimize teşrif eden Tansel Hanıma çiçek takdim etmek istiyorum” diyerek Hatay’ın konukseverliğini bir kez daha ortaya koydu.Toplantı, Atatürk’ün sevdiği parçaların seslendirilmesiyle sona erdi.
ADD BAŞKAN SAVAŞ’A ONUR BELGESİ haberi 23 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  545 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle