ALANDAN BİNLERİN DUASI YÜKSELDİ

<span style="background-color:rgb(247, 247, 249); color:rgb(119, 119, 119); font-family:trebuchet ms,verdana,arial,sans-serif; font-size:13px">İskenderun Belediyesi tarafından tertiplenen Kadir Gecesi &ouml;zel programında, d&uuml;nya Kuran-ı Kerim g&uuml;zel okuma birincisi Harıth Wıllıams imamlığında teravih namazı kılındı.&nbsp;</span>
ALANDAN BİNLERİN DUASI YÜKSELDİ
"Seccadeni al gel" sloganıyla düzenlenen program Atatürk Anıt Alanında binlerce vatandaşın katılımı ile başladı. Program öncesinde duygularını ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’da ilk defa halkla iç içe bir meydanda teravih namazı kılındığını ifade ederek, Kadir Gecesi’nin önemine dikkat çekti. Başkan Seyfi Dingil;”ramazan ayı boyunca bir dizi faaliyetlerimiz oldu. Sosyal belediyeciliğin gereğini yapıyoruz. Şehirde manevi bir hava yaşattığımız için çok mutluyuz. Bunu vatandaşlarımızdan gelen olumlu mesajlarla görebiliyoruz”dedi. İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet Taştan da, Kim sevabını Allah’tan bekleyerek bu geceye idrak ederse, geçmiş günahları af olur buyuruyor peygamber efendimiz. Bizlerde bu ümitle yola çıktık. Böylesine güzel bir etkinliği düzenleyen belediyemize ve şehirde değişim yaratan başkanımız Seyfi Dingil’e çok teşekkür ediyoruz. Bu etkinliklerin devamını bekliyoruz" dedi. Manevi duyguların yoğun yaşandığı geceye katılan Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediyesinin düzenlediği organizasyonun önemli olduğuna vurgu yaparak, vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik ruhu içerisinde olmasının bu şehrin mayasında var olduğunu söyledi. Dünya Kur’an-ı Kerim güzel okuma birincisi Harıt Wıllıams, birçok Müslüman ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Yapılan konuşmaların ardından topluca teravih namazı kılındı. Sonrasında ise hazırlanan diğer etkinlikler vatandaşlar tarafından dikkatle izlendi.
ALANDAN BİNLERİN DUASI YÜKSELDİ haberi 14 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  2020 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle