ANLAYIŞ VE HOŞGÖRÜLERİNDEN ÖTÜRÜ HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, tüm kent genelinde olduğu gibi özellikle Hürriyet Caddesi’nde yürüttükleri alt yapı kazı çalışmaları sırasında karşılaşılan tarihi su kemeri ve benzeri eserlerden kaynaklı yaşanan iş gecikmelerinden ve çevreye verdikleri rahatsızlıktan dolayı halkımızın gösterdiği anlayış ve hoşgörü için teşekkür ettiğini belirtti.
ANLAYIŞ VE HOŞGÖRÜLERİNDEN ÖTÜRÜ HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Başkan Savaş, 15 aylık görev süreleri içinde Antakya’nın yıllara dair kangren sorunlarını çözüme kavuşturma noktasında tüm güçleriyle çalıştıklarını, yıllardır söylenen ancak bir türlü uygulanamayan projeleri birer birer hayata geçirdiklerini, bu projeleri gerçekleştirirken tarihi geçmişi çok eski olan Antakya’nın bazı noktalarında karşılaşılan tarihi dokudan kaynaklı mecburi olarak geçici iş yavaşlamasına maruz kaldıklarını vurguladı. Hürriyet Caddesi’nde gerçekleştirilen alt yapı yenileme çalışmalarının da bunlardan biri olduğunu belirten Başkan Savaş şöyle dedi. “Hürriyet Caddesi’nde yürüttüğümüz altyapı çalışması normalde ivedilikle devam eden bir projemiz idi. Fakat alt yapı kazıları sırasında gün yüzüne çıkan tarihi eserlerden dolayı çalışmalarımız bir nebze de olsa sekteye uğradı. Kentimizin tarihi dokusunu koruma adına Müze yetkililerimizle projede ortak hareket ediyoruz. Bu konudaki yasal süreci hızlandırma adına kurum olarak bizlerde üstümüze düşen görevi harfiyen yerine getiriyoruz.

Özellikle Hürriyet caddesi esnafımız ve çevre sakinleri başta olmak üzere kentin muhtelif noktalarında gerçekleştirdiğimiz alt yapı çalışmaları sırasında halkımızın göstermiş olduğu anlayış ve hoşgörü için teşekkür ediyorum. Yapılan tüm bu çalışmalar Antakyamızı layık olduğu çağdaş seviyeye ulaştırmak içindir” dedi.