ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ:BAYRAMLARDA BİRBİRİMİZE DAHA ÇOK KENETLENELİM

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bayramlarda dargınlıkları, kırgınlıkları unutarak, birbirimize daha çok kenetlenilmesi gerektiğini belirtti.
ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ:BAYRAMLARDA BİRBİRİMİZE DAHA ÇOK KENETLENELİM
Savaş, ''Ramazan Bayramı'' dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, birlik ve beraberliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun biçimde yaşandığı bir bayramı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu içinde olduklarını ifade etti.
     Bayramlarda, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiğini belirten Savaş, şöyle devam etti:
     ''İnsanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, kardeşçe kucaklaştıkları hoşgörünün ve barışın egemen olduğu müstesna günler. İnsanları aynı düşünce ve değerlerde buluşturan, gönülleri yakınlaştıran bayramlarda dargınlıkları ve kırgınlıkları unutarak birbirimize daha çok kenetlenelim. Birbirimizi daha çok sevip sayalım. Bu kutsal günlerde aile büyüklerimize, yaşlılarımıza saygımızı, küçüklerimize sevgimizi ihmal etmeyelim. Yardımseverliğimizi göstererek, muhtaç durumda olanlara sahip çıkalım.''
     CHP Hatay Milletvekili Fuat Çay da millet olarak, birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın simgesi olan bir bayramı daha kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
     Ulus olarak kardeşlik, hoşgörü ve dayanışma içerisinde toprakları üzerinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyetinin onurlu tarihiyle bu günlere çok zor koşullar içerisinden geldiğini kaydeden Çay, ''Bayramlarımız, toplumumuzun derin köklerinde yatan dayanışma ve yardımlaşma ruhunun ortaya çıktığı günlerdir'' ifadelerini kullandı.
     CHP Hatay Milletvekili Abdulaziz Yazar da, birlik, beraberlik ve dayanışma günleri olan bayramlarda komşularımızla, yakınlarımızla, dostlarımızla birlikte olmanın mutluluğunu diğer günlerden daha bir anlamlı yaşandığını belirterek, ''Bu bayram da en büyük dileklerimizden biri halkımızın tümünün yüzünün gülmesidir'' diye ifade etti.