ANTAKYA BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI

ANTAKYA BELEDİYESİ'NİN 2011 MALİ YILI GİDER BÜTÇESİ 119 MİLYON 470 BİN TL OLARAK BELİRLENDİ
ANTAKYA BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI
Antakya Belediyesi'nin 2011 mali yılı gider bütçesi, 119 milyon 470 bin TL olarak belirlendi.
     Belediye Başkanı Lütfü Savaş, meclis salonunda düzenlenen meclis toplantısında, 2011 mali yılı gider bütçesini, plan ve bütçe komisyon raporunun okunmasının ardından meclis üyelerinin oyuna sundu.
     Yapılan oylama sonunda, oy çokluğuyla kabul edilen 2011 mali yılı gider bütçesi 19 milyon 470 bin TL olarak belirlenirken, Savaş, aynı dönemde 106 milyon 520 bin TL gelir beklendiğini ifade etti.
     Savaş, ''Aradaki 12 milyon 950 bin TL'lik fark ise borçlanma yoluyla finanse edilecek olup, bu şekilde 2011 malı yılı gelir ve gider bütçesi 119 bin 470 bin TL olarak denkleştirilmiştir'' dedi.
    
     -''TELEFERİK PROJESİ''-
    
     Antakya Belediye Başkan Yardımcılarından Raci Coşkuner de, toplantıda CHP grubunun ''Teleferik Projesi'' ile ilgili sorusunu yanıtladı.
     Coşkuner, saatte 500 kişi taşıma kapasiteli teleferik projesi düşünüldüğünü belirterek ''BU konuda gerekli çalışmalar yapılıyor'' dedi.
     Belediye başkan yardımcılarından Faik Selçuk Kızılkaya da, yine CHP Grubundan ''Su ve Kanalizasyon'' çalışmalarıyla ilgili yöneltilen sorusunu yanıtladı.
     Belediye Başkanı Savaş, toplantı sonunda önümüzdeki günlerde Bursa Büyükşehir Belediyesi ile ''kardeş şehir'' protokolunun imzalanacağı, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydetti.