Antakya Belediye Meclisi toplandı

 Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, eski Adliye Sarayı'nın yerinin halkın kullanabileceği sosyal bir alan haline getirileceğini söyledi.
Antakya Belediye Meclisi toplandı
Savaş, Antakya Belediye Meclisi, ekim ayı olağan toplantısında gündeme alınan, ''Antakya mahfeli yapım işinin yıllara sari yapılması'' ile ilgili karar gereği, eski Adalet Sarayı yerine katlı otopark, çay bahçesi ve düğün salonu yapılmasına karar verildiğini kaydetti.
     Belediye hizmetleri kapsamında yürütülen alt yapı ve üst yapı çalışmalarının aksaması ve tahmin edilen süre içinde bitmediği ile ilgili maddenin gündeme alınması talebine Savaş, bir sonraki toplantıda yapılan faaliyetlerle ilgili brifing alınmasının daha doğru olacağını ifade etti. Bu doğrultuda yapılan çalışmalarının durumunun yakından takip edilmesi adına bir sonraki toplantıda brifing alınmasına kararı verildi.

     Gündeme alınan, Antakya Belediyesi mali gelir tarifesi, kamulaştırma bedeli için iller bankasından borçlanma izni, imar tadilatlarına yapılan itirazlar, imar tadil teklifleri, ve imar komisyon raporu maddeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edilerek oy birliğiyle kabul edildi.