Antakya Belediye Meclisi Toplandı

Antakya Belediye Meclisi kasım ayı ilk toplantısını Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirdi.
Antakya Belediye Meclisi Toplandı
 Savaş, Belediye Meclis Salonu'nda yaptığı konuşmada, Eski Adliye Binası yerine inşa edilecek kompleksin önemli bir ihtiyacı gidereceğini, bu alanda kurulacak düğün salonunun faaliyete girmesi ile Belediye Parkı'nda bulunan işlevini yitiren salonun yıkılacağını söyledi.
     Kent merkezine kurulacak kent müzesine şartlı bağış yoluyla destek olacak hayırsever Aysel Sabuncu'nun adının verilmesini istediğini belirten Savaş, 2 milyon TL'ye mal olacak yapının tüm maliyetlerini hayırseverin üstleneceğini ifade etti.
     Belediye Meclisi'nde görüşülen, zabıta, itfaiye, bando personeli, mehter takımı personellerinin fazla çalışma ücretlerinin tespiti plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

     Toplantı kapsamında taksi durağı ve özel halk otobüsü yönetmeliği, muhtelif parklara isim verilmesi, Almanya'nın Kiel belediyesi ile kardeş şehir olması gibi kararlar da plan ve bütçe komisyonuna havale edilerek oy birliğiyle kabul edildi.
     Gündem dışı olarak görüşülen, lastik set barajının yükseltilmesi yapım işinin yıllara sari yapılması, 75. Yıl Bulvarı yağmur suyu hattı ve Altınçay mahallesi Ramazan Deresi kısmi ıslah inşaat işi, Yeni Cami Mahallesi Yeni Cami Sokak ve Uncular Sokaklarında sokak sağlamlaştırma yapım işinin yıllara sari yapılması ve yurt dışı görevlendirilmesi konuları da oy birliğiyle kabul edildi.