ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI

BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ: ''1/25 BİN ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANIYLA YATIRIM POTANSİYELİ OLAN KENTİMİZİN ÖNÜ AÇILACAK''
ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 1/25 bin ölçekli çevre düzeni planıyla yatırım potansiyeli olan kentin önünün açılacağını belirtti.
     Savaş, Belediye Meclisi toplantında oy çokluğuyla kabul edilen yeni çevre düzeni planının kentin gelişmişlik katsayısını artırması bakımından önemli olduğunu söyledi.
     Hatay'ın sınır kapıları, tarımı ve sanayisiyle avantaja sahip olduğunu ifade eden Savaş, ''Dinamik bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım. 1/25 bin ölçekli çevre düzeni planıyla yatırım potansiyeli olan kentimizin önü açılacak'' diye konuştu.
     CHP'li meclis üyesi Ömer Dolar ise planın kamu kurumları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin görüşü alınmadan hazırlandığını, bu nedenle çok sayıda itiraz gelebileceğini belirtti. Dolar, 1/25 bin ölçekli planın alt ölçeklilerle uyuşmadığını kaydetti.
     Proje sorumlusu Eray Büyükvelioğlu ise planın kentin kalkınmasının göz önüne alınarak hazırlandığını ve toplantı yapılarak ilgili kişilerin bilgilendirildiğini, yaklaşık 2 yılda hazırladıkları çalışmanın Hatay'ın dinamiklerini ortaya koymaya çalıştıklarını kaydetti.
     Mecliste ayrıca, Fevzi Çakmak Mahallesi 1. Sokak'a Şehit Jandarma Er Fadıl Özdağ'ın adının verilmesi kabul edildi.