ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI

 Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, parklara isim verilmesinin bir yarış halini aldığını belirtti.
ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI
Savaş, Belediye Meclisi toplantında oy çokluğuyla kabul edilen Saraykent Mahallesi 11. Sokak'ta bulunan parkın kentte önemli hizmetler yapan Prof. Dr. Ali Ayhan olarak adlandırılmasının çok anlamlı olduğunu söyledi.
     Yaşarken insanlara kıymet verilmesi gerektiğini ifade eden Savaş, ''Antakya'daki parklara, önemli hizmetler yapan kişilerle şehitlerimizin isimlerini vermeye çalışıyoruz. Bu konuda önemli hizmetlerde bulunan kişilerin ölmüş olması gerekmiyor. Ancak parklara isim verilmesi bir yarış halini aldı. Bu konuda titizlikle hareket etmek gerekiyor'' diye konuştu.
     Savaş, pazartesi gününden itibaren 27 parka isimleri verilen kişilerin öz geçmişlerinin yer aldığı levhaların da takılacağını kaydetti.
     Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Raci Çoşkuner de, maddi durumu iyi olan kişilerin okul, sağlık ocağı ve park yapması şartıyla isimlerinin verilmesi, bu şekilde kentte yatırımların artacağı önerisinde bulundu.
     Mecliste, şehir temizliği, katı atıkların toplanması, nakliyesi ve kontrol sistemleri yönetmeliği konusu da ''Pazar esnafının Zabıta Müdürlüğü'nün gösterdiği yere çöpleri bırakmadığı takdirde hakkında cezai işlem yapılacaktır. Üç defa aynı işlemi yapan pazar esnafı ticaretten men edileceği''yle ilgili madde, ''Üç defa aynı işlemi yapan pazar esnafına pazardan yer verilmeyecek'' olarak oy birliğiyle kabul edildi.
     Bir sonraki meclisin 2 Mart Çarşamba günü toplanmasına karar verildi.