ANTAKYA BELEDİYESİ 5 YENİ SU KUYUSU AÇTI.

Antakya Belediyesi Saraycık Mevkiinde yürüttüğü sondaj çalışmalarının sonucunda 5 yeni su kuyusu daha açtı. Antakya’nın Saraycık mevkiinde yapılan çalışmalarda 5 adet yeni içme suyu kuyusu açtıklarını belirten Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, saniyede 45-50 litre debisi bulunan içme suyu hattını daha önce yapımını gerçekleştirdikleri 5000’lik Saraycık İçme suyu deposuna bağlantısını yapacaklarını ve suyu Antakyalıların hizmetine sunacaklarını ifade etti.

ANTAKYA BELEDİYESİ 5 YENİ SU KUYUSU AÇTI.
Görev sürelerinde Antakya-Harbiye İçme Suyu isale hattının 3,5 km.uzunluğundaki hattını yenilediklerini, asbestli ve kanserojen madde içeren boruları sağlıklı hale dönüştürdüklerini, % 70’e varan su kaçaklarını önlediklerini, bu iş için yapılan yatırımın parasını elektrik tasarrufundan dolayı kat be kat çıkarrtıklarını, Serinyol deposuna 4 yeni jeneratör monte ederek elektrik kesintilerinden kaynaklı su
 kesintilerine son verdiklerini vurguladı. Saraycık mevkiinde yeni açtıkları 5 su kuyusunun hem debilerinin yüksek, hem güzel, hem de kaliteli olduğunu aktaran Savaş, bereketli su kaynaklarına ulaştıklarını bugüne dek olduğu gibi Antakya'ya su sıkıntısı yaşatmama adına var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.