ANTAKYA BELEDİYESİ ALT YAPI ÇALIŞMALARI

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, belediye ekiplerinin, kent genelinde son 28 aydır alt yapı konusunda yaptığı büyük yatırımlar ile kalıcı çözüm üretmeye çalıştığını kaydetti.
ANTAKYA BELEDİYESİ ALT YAPI ÇALIŞMALARI
Antakya Belediyesi Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Su ve Kanalizasyon İşlerine bağlı ekiplerin, kentin doğu yakasında bulunan üç ayrı mahalle ve 60 sokağın kanalizasyon sorununu kökten çözümlediği ifade edildi.
     Savaş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Hacı Ömer Alpagot, Orhanlı ve Haraparası Mahallesini kapsayan kanalizasyon çalışmalarında Antakya'da alt yapısı eksik, noksan bir yer bırakılmayacağını bu yerlerde kanalizasyon sorunu tamamen bitmiş olacağını belirtti.

     Bölgedeki mahalle ve sokakları kapsayan kanalizasyon çalışmasının uzunluğu toplam 2 bin 300 metreyi bulduğunu belirten Savaş şunları kaydetti: ''Antakya Belediyesi ekipleri tarafından yapımı devam eden yeni kanalizasyon çalışması bir ay içinde tamamlanması planlanıyor. Ekiplerimiz yıllar önce yapılan ve kimi bölgelerde yetersiz kalan kanalizasyon borularını onarma yerine yeni borular kullanmak suretiyle yeniden hat döşemeye başlamıştır. Görev süremiz içerisinde 185 kilometre alt yapı çalışması gerçekleştirdik. Bitecek çalışmalarla birlikte bu rakam 200 kilo metreyi bulacaktır. Bu istatistikler Antakya Belediyesi tarihi için bir ilktir. Hemşehrilerimize çalışmalardan dolayı gösterdikleri sabır ve anlayıştan ötürü bir kez daha teşekkür ederken, yapılan tüm bu çalışmaların daha yaşanabilir, daha modern, daha çağdaş bir Antakya için olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum.''