Antakya Belediyesi altyapı çalışmaları

- Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentte birkaç gündür devam eden ve zaman zaman şiddetini arttıran yağışlara rağmen, şehrin altyapısında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması mutluluk verici olduğunu belirtti.
Antakya Belediyesi altyapı çalışmaları
  Savaş yaptığı yazılı açıklamada, eskiden en kısa süreli bir yağmurda bile başta Habib-i Neccar Dağ eteğinde bulunan mahalleler, Hürriyet ve Yavuz Selim Caddeleri olmak üzere şehrin birçok bölgesinin su taşkınına maruz kaldığını ifade etti.
     Su taşkını sorunun ortadan kalktığını belirten Savaş, yerel yönetimler için kısa sayılabilecek 33 ay gibi bir hizmet döneminde 223 kilometre altyapı çalışması gerçekleştirerek kent adına önemli bir sorunu kökten çözüme kavuşturduklarını kaydetti.
 
     Kentin 30-40 yıllık kangren haline dönüşmüş altyapı sorunlarını çözüme kavuşturdukları için mutlu olduklarını dile getiren Savaş, hizmet dönemleri içerisinde 49 yağmur suyu, 46 içme suyu hattı ile 128 kilometre de kanalizasyon hattı döşemesi olmak üzere toplam 223 kilometre altyapı hizmeti gerçekleştirdiklerini, bu rakamın 131 kilometresinin yeni altyapı, 92 kilometresinin ise değişim ve onarım olduğunu ifade etti.
     Kent genelinde altyapı sorununun kökten çözüme kavuşturulmuş cadde ve sokaklarda üst yapı çevre düzenleme çalışmalarının hummalı bir biçimde devam ettiğini kaydeden Savaş, modern bir kentin en önemli gereksinimi olan alt ve üst yapı çalışmalarına vatandaşların gösterdiği anlayış, sabır ve destekten ötürü bir kez daha teşekkür ettiğini belirtti.