ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINDAN ANLAMLI KAN BAĞIŞI

Antakya Belediyesi çalışanları, Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’nce uygulanan kan bağışı kampanyası çerçevesinde hastanede tedavi gören hastaların faydalanması adına kan bağışında bulundu.

ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINDAN ANLAMLI KAN BAĞIŞI
Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Başhekimliği’nin kan bağışı uygulamasına destek veren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın talimatları doğrultusunda, Antakya Belediyesi’nin gönüllü personelleri, Belediye Sağlık İşleri Müdürü Dr. Arife Kınay’ın koordinesinde belediye binası Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde gerçekleşen uygulamada kan bağışında bulunarak anlamlı bir etkinliğe imza attı. Belediye Başkanı Savaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Kan bağışı insanlığa hizmettir, hem sıhhat için hem de insanlığa hizmet için başta çalışanlarımız olmak üzere tüm hemşehrilerimizi kan bağışında bulunmaya davet ediyorum.” dedi.

Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Mehmet Duru, “ Ülkemizde her yıl 2 milyon ünite kana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaç çoğu zaman acil durumlarda hasta yakınlarından temin edilmektedir. Kan üretilemeyen bir dokudur ve tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır. Herşeyin ötesinde kan bağışı hastalarımız için yerine başka bir şey konulamayan eşsiz bir hediyedir. 18-65 yaş arası olan ve bulaşıcı hastalığı veya riski olmayan 50 kg. üzerindeki sağlıklı bireyler bağışta bulunabilirler.Yılda 3 kez kan bağışı yapılabilir. Hastanemizin kan bağışı uygulamasına duyarlı yaklaşımlarından ve desteklerinden ötürü Sayın Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.