Antakya Belediyesi çevre düzenleme çalışmaları

Antakya Belediyesi ekipleri, prestij caddeler projesi kapsamında yürüttüğü Atatürk Caddesi'nde üst yapı çevre düzenleme faaliyetlerinin sürdüğü bildirildi.
Antakya Belediyesi çevre düzenleme çalışmaları
Antakya Belediyesi Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, yağmur suyu ve doğalgaz hattı döşenmesi gibi alt yapı çalışmalarını daha önce tamamlayan ekiplerin, üst yapı çevre düzenleme çalışmaları çerçevesinde caddenin her iki yakasında bulunan eski kaldırımları sökerek yerine bünyesinde bulunan özel kalıplı ve desenli, engellilerin de kullanımına uygun olarak düzenlenen yeni kaldırımların döşendiği kaydedildi.
     Yeni düzenleme çerçevesinde PTT önünden Vali Ürgen Alanı'na kadar uzanan orta refüjün kaldırılma çalışmasını da tamamlayan ekiplerin, caddenin asfaltlanması için geçen hafta sonu başlattığı çalışmayla asfalt öncesi kot düşürme çalışması gerçekleştirildiği belirtildi.
     Açıklamada, cadde kotunun düzenleme çalışmalarının bu hafta sonuna kadar tamamlanması planlandığı, hava şartlarının elvermesi halinde Atatürk Caddesi'nin asfaltlamasının bu hafta sonu gerçekleştirilmesinin hedeflendiği bildirildi.