ANTAKYA BELEDİYESİ KANALİZASYON ÇALIŞMALARI

 Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Su ve Kanalizasyon İşlerine bağlı ekipler, kentin batı yakasında bulunan Akasya ve Altınçay mahallelerinde 18 sokağın daha yağmur suyu tahliye kanalı sorununu kökten çözüme kavuşturulduğunu belirtti.
ANTAKYA BELEDİYESİ KANALİZASYON ÇALIŞMALARI
 Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, toplam bin 121 metreyi bulan çalışma kapsamında Akasya Mahallesi 78. sokaktan başlayan güzergahta kutu menfez ve 135 metre uzunluğunda trapez çalışması gerçekleştirildiğini kaydetti.
     Yapılan kutu menfez çalışmalarının 510 metresi tamamlanmış durumda olduğunu belirten Savaş, kalan bölüm için ekipler tarafından çalışmaların aralıksız sürdüğünü, bölgede yürütülen çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bir taraftan Altınçay ve Akasya Mahallesi'nde yağmur suyu tahliye sorunu bulunan 18 sokağın bu problemi çözüme kavuşturulmuş, bir taraftan da 1. etap TOKİ evlerinden Altınçay Mahallesi'ne uzanan Ramazan Deresi'nin ıslahı sağlanmış olacağını ifade etti.

     Savaş, kentin değişik noktalarında yürütülen alt yapı çalışmaları ile Antakya'da alt yapısı eksik, noksan bir yer bırakılmayacağını kentte alt yapı sorunlarını en asgari noktaya çekmek için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti.