Antakya Belediyesi nden Ramazan Çalışması

BAŞKAN SAVAŞ: ''RAMAZAN BOYUNCA BİN 500 KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ, 3 BİN 500 AİLEYE DE GIDA YARDIMI YAPILACAK''
Antakya Belediyesi nden Ramazan Çalışması
HATAY - Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ramazan boyunca iki ayrı mekanda bin 500 kişiye iftar yemeği, 3 bin 500 aileye de kuru gıda yardımı yapılacağını söyledi.
     Savaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun yıllardır Ulucami Mahallesi'nde ''Çorba Evi'' olarak hizmet veren mekanda ramazan boyunca iftarda 500 kişiye 3 çeşit sıcak yemek, tatlı ve meyve dağıtılacağını belirtti.
     Bağrıyanık Mahallesi'nde Yusuf Binkaya Çok Amaçlı Salon'da da her gün bin kişiye 3 çeşit sıcak yemek verileceğini belirten Savaş, şöyle devam etti:
     ''Ramazan boyunca iftarda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yararlanacağı, hijyenik koşullarda hazırlanan 3 çeşit yemek vereceğiz. Ayrıca, hayırsever işadamlarımızın desteğiyle oluşturduğumuz 'Gıda Bank' aracılığıyla 3 bin 500 aileye içinde makarna, toz şeker, salça, sıvı yağ, bulgur, pirinç bulunan 'ramazan paketi' dağıtacağız. Gıda paketlerini muhtarların da yardımıyla vatandaşlarımızı incitmeden belediye görevlileri bizzat evlere kadar götürüp teslim edecek. Bu konuda katkı sağlayan hayırsever işadamları ve kurumlara teşekkür ederiz.''