ANTAKYA BELEDİYESİ PARK BAHÇE ÇALIŞMALARI

Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, belirlenen program dahilinde çalışmalarına aralıksız devam ettiği belirtildi.
ANTAKYA BELEDİYESİ PARK BAHÇE ÇALIŞMALARI
Antakya Belediyesi Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, kentte yeni yeşil alanlar ve park alanları oluşturmaya yönelik çalışmalarını sürdüren ekiplerin, Balıkçılar Çarşısı önünde bulunan yaklaşık bin metre karelik alanı yeniden revize ederek kent insanının hizmetine sunulduğu kaydedildi.
     Park ve yeşil alana dönüştürülen ve öncelikle altyapı çalışmaları tamamlanan bölgede Antakya Belediyesi ekipleri Dekoratif Taş ve Bordür Fabrikası'nda imal edilen taşlarla kaplanan yürüyüş yolları, dinlenme alanları, çimlendirme, süs bitkileri, çınar, turunç, akasya ağaçları ekilerek gölgelik alanlar oluşturuldu.
     Türkiye genelinde yeni kullanıma sunulan plastik aydınlatma direklerini de ilk kez bu alanda kullanan belediyelerden biri olma özelliğine sahip Antakya Belediyesi, önümüzdeki günlerde yeni oluşturulan dinlenme alanına oturma bankları ve balıkçılara özgü simgesel ''Balıkçı Teknesi'' monte ederek yeşil alanı tamamı ile halkın hizmetine sunmuş olacak.