ANTAKYA BELEDİYESİ PARK ÇALIŞMALARI

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, mevcut 45 parkın modernize edildiğini, kente 16 yeni park kazandırdıklarını ifade etti.
ANTAKYA BELEDİYESİ PARK ÇALIŞMALARI
   Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, hemşehrilerinin aileleriyle birlikte parklara olan yoğun ilgisinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini, şehirde bulunan parklarda yaptıkları modernize çalışmaları ve yeni park yapımları sonrasında insanların bu parkları ailece ziyaret etmeleriyle birlikte emeklerinin karşılığını görmelerinin tarifsiz mutluluğu içinde olduklarını kaydetti.
 

     Hizmet süreleri boyunca Antakya'da bulunan mevcut 45 parkı modernize ettiklerini ve kentte 16 yeni parkın yapımını gerçekleştirdiklerini belirten Savaş, Antakya'ya kazandırılan yeni parklarda gezinti yolları, koşu parkuru, spor aletleri ve modern çocuk oyun gruplarının yer aldığını, bu parkları da şu şekilde sıraladı:
     ''Samet Kuşçu, Havuzlar, Lila, Ürgenpaşa Yüksek Gerilim, Sinan Aygün, Şehit Polis Şener Türksever, Şair Mehmet Güneş, DSİ 1.etap , DSİ 2.etap, Prof. Dr. Ali Ayhan, Baybars, Şehit Polis Metin Sürer, Akevler, Kuyulu, Şeyhoğlu ve Affan Parkı.''
 
 

     Savaş, vatandaşların modernize edilen ve yeni yapılan parklara sahip çıkmasından dolayı son derece memnun olduğunu ifade ederek, Antakya'yı güzelleştirip daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti.