Antakya Belediyesi'ne yeni logo belirlendi

Antakya Belediyesi tarafından başlatılan kampanya ile en çok oy alan logo, Belediye Meclisinde kabul edildi.
Antakya Belediyesi'ne yeni logo belirlendi
 Antakya Belediyesi Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, belediyenin yeni logosunu belirlemek üzere yapılan tasarımların, hayırsever işadamı Index Grup Ceo'su Erol Bilecik'in katkıları ve HEP İletişim firmasının teknik desteğiyle halkın beğenisine sunulduğu belirtildi.
     Mevcut logo ve farklı tasarımdaki yeni logoların basın, bilboardlar ve belediyenin internet sitesi vasıtasıyla kamuoyu ile paylaşıldığına değinilen açıklamada, Antakya Belediyesi'nin yeni logosunu halkın belirlemesi için çalışmalar yürütüldüğü anımsatıldı.
     Açıklamada, Antakyalıların, 21 Aralık-1 Şubat tarihleri arasında ''www. kalbimdekiantakya.com'' adlı internet sitesi üzerinden ve ayrıca şehrin 14 farklı noktasına yerleştirilmiş kutulara beğendiği yeni logoya oy verdiğine değinilerek, şu ifadelere yer verildi:
     ''Antakyalılar, yeni logo için internet üzerinden 3 bin 720, oy sandıkları aracılığıyla da 6 bin 47 olmak üzere toplamda 9 bin 767 oy kullanmıştır. Buna göre oy kullananların yüzde 50,24'ü, zeytin dalı ve yaprakları adlı logoya, yüzde 20,99'u mevcut logoya, yüzde 16,97'si kavuşan eller adlı logoya, yüzde 7,90'ı Antakya güneşi adlı logoya, yüzde 3,90'ı ise medeniyetler birliği adlı logoya oy vermiştir. Bu sonuçla Antakya halkından en fazla oyu alan zeytin dalı ve yaprakları adlı logo, Antakya Belediyesinin yeni logosu olarak belediye meclisinde de onaylanarak resmiyete kavuştu.''
     Konuyla ilgili açıklamada bulunan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da vatandaşlardan en fazla oy alan logonun hayırlı olması dileğinde bulunarak, şunları kaydetti:
     ''Bugün itibarıyla yeni logomuz oy birliğiyle kabul edilerek resmiyete kavuşmuştur. Yeni logo ile ilgili gösterdikleri yakın ilgi ve desteklerinden ötürü Antakya halkına, değerli belediye meclisi üyelerimize, projeye gönüllü olarak sağladığı katkılardan dolayı Index Grup Ceo'su işadamı Bilecik'e ve hiçbir ücret talep etmeden projeye teknik desteklerini esirgemeyen HEP iletişim firması yetkililerine teşekkür ediyorum.''