ANTAKYA BELEDİYESPOR ALTYAPI HAMLESİYLE YENİ YETENEKLER KAZANACAĞIZ

Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi'nin yeni takımı Antakya Belediyespor'un genel menajeri Mahmut Denk, okulları tarayarak yetenekli kız ve erkek öğrencileri kulübe kazındırmaya çalıştıklarını söyledi.
ANTAKYA BELEDİYESPOR ALTYAPI HAMLESİYLE YENİ YETENEKLER KAZANACAĞIZ
  AA muhabirine yaptığı açıklamada, altyapı hamlesiyle yeni yetenekleri kulübe kazandırmak istediklerini belirten Denk, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın katkılarıyla da yeni tesislere kavuşacaklarını ifade etti.
     Liglerin ekim ayında başlayacağını, şu ana kadar 4 transfer yaptıklarını belirten Denk, şunları söyledi:
     ''Geçen yıl ligin yeni takımı olmamıza rağmen yönetici, antrenör ve sporcuların büyük özverisiyle ve küçük bir bütçeyle ilk kez birinci lige yükselmeyi başardık. Üzülerek söylemek gerekirse geçen yıl birinci lige yükselen takımda bir tek Hataylı sporcu yoktu. Yeni oluşturduğumuz altyapı hamlesiyle yeni yetenekler kazanacağız. Belediye Başkanı Lütfü Savaş da bu konuda çok hassas davranıyor ve takımın yarısından fazlasının Hatay'dan olmasını arzuluyor. Antrenörler, Sedat Hisarcıklıoğlu, Yağız Karadeniz ve Ahmet Dönmezer ile 10-18 yaş arası sporcularla haftanın 3 günü çalışmalara başladık. Ayrıca Belediye Başkanı Savaş'ın katkısıyla belediye hizmet binasında irtibat büromuz oldu. Ligde asansör takım olmayacağız. Basketbol sayesinde kentimizin tanıtımına da önemli katkı sağlayacağız.''