ANTAKYA BELEDİYESPOR DA ANTRÖNÖR KRİZİ

 Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi takımlarından Antakya Belediyespor'da antrenör krizi yaşanıyor.
ANTAKYA BELEDİYESPOR DA ANTRÖNÖR KRİZİ
 Antakya Belediye ve Spor Kulübü Başkanı Lütfü Savaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen sezon genel menajer Mahmut Denk, antrenör Mustafa Secerlioğlu ile sporcuların özverisiyle ilk yıllarında birinci lige yükselmeyi başardıklarını anımsattı.
     Bu sezon Mustafa Secerlioğlu'nun bilgisinde 4'ü ABD'li toplam 10 oyuncu transfer ettiklerini ifade eden Savaş, şöyle devam etti:
     ''Geçen sezon sporcu, yönetici ve taraftarların çabasıyla Hatay tarihinde ilk kez Kadınlar basketbol'da birinci lige çıkmayı başardık. Üstümüze düşen vazifeyi fazlasıyla yaptığımıza inanıyorum. Bu arada yeni sezon için Mustafa Secerlioğlu'nun bilgisinde 10 transfer yaptık. 1 Ağustos Pazartesi günü yeni sezonu törenle açmayı hedefliyoruz.
 
 
 Ancak, bazı internet sitelerinde Secerlioğlu'nun istifa ettiğini öğrendik. İletişim araçlarıyla duyurulan istifa bizi üzdü. Mustafa Secerlioğlu'nun resmi istifa dilekçesi gelmedi. Ayrıca bizimle 3 yıllık sözleşmesi var. Sezon açılışında Secerlioğlu'nun takımın başında olacağını umuyorum. Aksi taktirde hiçbir olumsuzluğa izin vermeyeceğiz. Bizleri başarıya taşıyan ve birinci lige yükselmemizde emeği bulunan Secerlioğlu'nun, duygusallıktan uzaklaşarak her türlü sorunu bizlerle paylaşmasını istiyoruz. Secerlioğlu'nun daha akılcı kararlar almasını bekliyoruz.''
     Savaş, yeni sezonda da hedeflerinin ilk 5 arasında bulunmak olduğunu, taraftarlara Türkiye'nin en iyi takımlarını izleteceklerini, kentin tanıtımı ve ekonomisine de katkı sağlayacaklarını sözlerine ekledi.