ANTAKYA BELESİYESİNDEN ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, belediye tarafından yaptırılan spor salonunu gezerek, incelemelerde bulundu.

ANTAKYA BELESİYESİNDEN ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası ile Nazım Koka Futbol sahası arasındaki boş alana yaptırılan Antakya Belediyesi spor salonu çok amaçlı olarak hizmet verecek. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, çocukların ve gençlerin ruhsal ve fiziksel gelişimlerine önem verdiklerini ve bu alanda sportif etkinliklerin çok önemli bir unsur olduğunu dile getirerek, gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmanın, zihinlerini dinç tutmanın ve milli takımlara sporcu yetiştirmenin ana hedef olduğunu vurguladı. 16 farklı branşta faaliyet gösterdiklerini belirten Başkan Savaş, belediye tarafından yaptırılan spor salonunun çok amaçlı bir salon olarak hizmet vereceğine dikkat çekerek, “Salonumuz standart voleybol ve basketbol salonları ile aynı ölçülere sahiptir.
 
Bu salonumuzda, Belediyemiz spor kulübü bünyesinde faaliyet gösteren basketbol kız takımımızın alt yapı sporcuları ve voleybol 2.ligde mücadele eden voleybol takımımız antrenmanlarını yapacaklar. Bu salonda ayrıca bayanlara özel step, aerobik ve plates çalışmaları olacak, yine salonumuzda badminton ve engellilere özel badminton antrenman ve çalışmaları olacak. Çocuk ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korunması gerek. Kötü alışkanlıklardan korumanın en güzel ve en doğru yolu da spordur. Bu spor salonumuzu çocuk ve gençlerimize çalışma ve antrenman yeri sağlamak amacıyla düşündük ve yaptık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Başkan Savaş, 30 gün gibi kısa bir sürede tamamlanan bu spor salonunun önümüzdeki günlerde resmi bir açılış töreni hizmete gireceğini söyledi.