Antakya Spor Salonunu lige hazırlamak için bir çok kurum işbirliği içinde

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Özden Mısırlıoğlu, Türkiye Basketbol 1. liginin yeni ekiplerinden Homend Antakya Belediyespor takımını tüm kentin sahiplendiğini, Antakya Spor Salonu'nun lige hazır hale getirmek için bir çok kurumun işbirliği içinde bulunduğunu söyledi.
Antakya Spor Salonunu lige hazırlamak için bir çok kurum işbirliği içinde
 Mısırlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Homend Antakya Belediyespor'un 1. lige çıktıktan sonra, geçen ay içinde Basketbol Federasyonu'ndan bir heyetin salonda inceleme yapmak üzere kente geldiğini ve salonda eksik bulunan yerler ve uygulamalar hakkında kendilerine bilgi verdiğini kaydetti.
     Basketbol Federasyonu'ndan gelen heyetin, kulüp yöneticileri ve Geçlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte salonu gezdiklerini belirten Mısırlıoğlu, şöyle devam etti:

     ''Basketbol 1. liginde mücadele edecek takımların, spor müsabakalarını yapacakları salonlarla ilgili, federasyonun belirlediği kriterler bulunuyor. Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, takım 1. lige çıkar çıkmaz bu eksikliklerin giderilmesi konusunda her türlü desteği vereceğini bize bildirmişti. Bu eksiklikleri gidermek tamamen kulüp sorumluluğunda bulunmasına rağmen, biz Homend Antakya Belediyesi Kadın Basketbol Kulübünü kendi kulübümüz olarak görüyoruz ve bu eksikliklerin tamamlanması konusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.''
     Mısırlıoğlu, bu doğrultuda Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş başta olmak üzere, yardımcısı Mehmet Çaparali ve diğer sorumlularla birlikte salonu gezdiklerini ve federasyonun talep ettiği eksiklikleri belirlediklerini söyledi.
     Yapılacak çalışmaların bir kısmını belediye, bir kısmını müdürlüğün kendi kaynaklarını kullanarak üstlendiğini belirten Mısırlıoğlu, ''İl Özel idaresi kaynaklarını da kullanarak bu eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Sponsor desteğine de ihtiyacımız var. İkinci bir skor board ihtiyacını sponsorlar vasıtasıyla gidermeyi hedefliyoruz. Çalışmaların bir kısmı bitti, bir kısmı da maçların başlangıç tarihine kadar yetiştirilmeye çalışılıyor'' diye konuştu.
     Mısırlıoğlu yapılan ve yapılması gereken çalışmaları şöyle sıraladı:

     ''Spor salonunun girişine bir gişe daha yaptıracağız, biri ev sahibi diğeri de misafir takım için. Salonda 4 soyunma odası bulunuyor, 2 tanesi federasyonun kriterlerine göre tekrar düzenlenecek. Spor salonu bünyesinde 'Doping Kontrol Odası' kurulacak, hakem odaları tekrar düzenlenecek. Ek salonla ana salon arasındaki girişler düzenlenip, kullanıma uygun hale getirilecek. Yeni basın tribünü düzenlenerek, içinde elektrik bağlantısı, kablosuz internet gibi imkanlar sunulacak. Protokol tribünü genişletilecek 40 kişilik olarak hizmet verecek. Saha etrafında, oyuncuların güvenliği için, kauçuk koruma yapılacak. Salonun ışık düzenini tamamladık olması gereken seviyeye geldi. Güvenlik kamerası ve sesle ilgili çalışma yapılıyor var olanlar değiştirilerek daha modern hale getirilecek.''
     Homend Antakya Belediyesi Kadın Basketbol takımını tüm kentin sahiplendiğini belirten Mısırlıoğlu, eksikliklerin tamamlanması konusunda tüm ilgili kurumların çalıştığını, sponsorların desteklerine de ihtiyaç bulunduğunu söyledi.