ANTAKYA TELEFERİK HATTI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 Antakya Belediyesi tarafından kent turizmine kazandırılmak üzere İplik Pazarı – Habib–i Neccar Dağı arasında yapım faaliyetleri devam eden teleferik projesinde üst istasyonun yer aldığı Habib–i Neccar Dağı eteklerinde temel inşaatı çalışmaları devam ediyor. 

ANTAKYA TELEFERİK HATTI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
 Belediye yetkililerince İplik Pazarı – Habib–i Neccar Dağı arasında uzanacak Teleferik hattının yaklaşık 1150 metre uzunluğunda yapılacağını ve saatte toplam 1200 kişinin taşınacağı bildirildi. Ayrıca Teleferiğin başlangıç noktası olan 5 ayağın denk düştüğü alt istasyon bölümünde kazı çalışmalarının da aralıksız sürdürüldüğü ifade edildi.

     Teleferiğin yapılacağı alan olan İplik Pazarı mevkisinde alt istasyon çalışmaları çerçevesinde 5 ayrı ayağın monte edileceği yerde bulunan evlerin istimlâk sorununu daha önce çözüme kavuşturan ve buna müteakip bölge de kazı çalışmalarını hızla sürdüren ekipler, Anıtlar Yüksek Kurulu ve Müze Müdürlüğü ile işbirliği içinde bölgede yürütülen çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, bu bölgede de teleferik hattı ve kabinlerin monte çalışmalarına geçecek.
     Kent turizmi açısından önemli adımlar içinde yer alan teleferik projesinin 2013’ün ortalarına doğru tamamlanması sonrasında vatandaşların ve kent turizminin hizmetine sunulması planlandığı ifade edildi.