Antakya'da iki işletmeye Beyaz Bayrak

 Antakya Belediyesi tarafından kentte kaliteli hizmet kriterlerini yerine getiren iki işletmeye daha ''Beyaz Bayrak'' verildiği bildirildi.
Antakya'da iki işletmeye Beyaz Bayrak
 Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ''Beyaz Bayrak'' almaya hak kazanan iki işletmeye düzenlenen törenle plaketlerini ve bayrağını verdi.
     Kentteki lokantalar, restoranlar, pastahane, kafeterya, ekmek gibi unlu maluller üretimi yapan yerler, kuaför, güzellik salonları, hamam, saunalar, et tavuk satış yerleri gibi işletmeleri temizlik, hijyen, gıda ve sağlık kurallarına özendirmek amacıyla başlattıklarını ifade eden Savaş, bu kapsamda daha önce dört işletmeye ''Beyaz Bayrak'' verdiklerini belirtti.
 
     Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü koordinesinde yürütülen uygulamanın insan sağlığı ve tüketici haklarına saygı bakımından çok önemli olduğunu vurgulayan Savaş, kentte hizmet kalite çıtasının en üst seviyeye doğru hızla ve emin adımlarla ilerlediğini kaydetti.
     Törene, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ve Belediye Zabıta Müdürü Recep Asıl katıldı.