AŞIK SEFAİ’DEN BARIŞ VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI‏

Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi&rsquo;nin Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla d&uuml;zenleyeceği konser etkinliği kapsamında Hatay&rsquo;a davet edilen Aşık Sefai Hatay halkına ve t&uuml;m insanlığa barış ve kardeşlik &ccedil;ağrısında bulundu.&nbsp;<br /> &nbsp;
AŞIK SEFAİ’DEN BARIŞ VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI‏
Aşık Sefai, insanları birbirlerine saygılı olmaya davet ederek, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde barış ve kardeşlik ortamı sağlansın istiyoruz. Sen ben demeden biz bir milletiz mantığıyla yaşıyoruz. İnsanlarımızı, milletimizi seviyoruz. İnsanların birbirine hürmetli olmasını istiyoruz. İnsanların kendisine yapılmasını istemediği şeyleri başkasına da yapmaması gerektiğine inanıyoruz. Yan yana durmakta, omuz omuza durmakta fayda var. Kavgadan gürültüden yana değiliz. İnsanların birbirlerine saygılı ve tahammüllü olmasından yanayız. Yıllarca insanların aralarına düşüncesinden, felsefesinden, ideolojisinden ötürü duvarlar örülmüş. Bu duvarların yıkılmasını istiyoruz. Hatay birçok düşüncenin inancın yaşandığı bir coğrafya. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin kimliği ve varlığıdır. Laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletinde olması gereken de budur. Hatay topraklarına selam olsun yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Var olsun milletim” şeklinde konuştu.
AŞIK SEFAİ’DEN BARIŞ VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI‏ haberi 29 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1200 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle