Atik Mahallesi’nde görkemli açılış‏

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(51, 51, 51); font-family:droid sans,arial,verdana,sans-serif; font-size:13px">Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı&rsquo;nın Belen &ndash; Atik Mahallesi yollarının tamamlanarak kullanıma a&ccedil;ılması sebebiyle ger&ccedil;ekleştirilen a&ccedil;ılışa; H.B.B.B. Sn. Do&ccedil;. Dr. L&uuml;tf&uuml; Savaş, CHP Hatay Milletvekillerinden Sn. Mevlut Dudu ve Birol Ertem, CHP Belen İl&ccedil;e Başkanı Fevzi Y&uuml;ksel ve Atik Mahallesi sakinleri katıldı.</span>
Atik Mahallesi’nde görkemli açılış‏

 Atik Mahallesi Muhtarı İsmail Kurtulan’ın teşekkür konuşmasıyla başlayan açılış töreni, H.B.B. Fen İşleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran’ın yapılan yollar hakkında bilgi vermesiyle devam etti. Daire Başkanı Baldıran sözlerinde; “H.B.B.B. Sn. Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın talimatıyla Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın projelerinden olan yayla – köy yollarının yapımı devam etmektedir. Atik Mahallesi’ne 15 km beton asfalt yapımı ve 18 bin metre kare parke taş döşemesi tamamlanmıştır. Maliyeti 5 milyon olan bu proje H.B.B.B. Sn. Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Atik Mahallesi sakinlerine armağanıdır. Hayırlı uğurlu olsun.” bilgilerine yer verdi.H.B.B.B. Sn. Doç. Dr. Lütfü Savaş, mahalle sakinlerine hitap ederken yapılan ve yapılması planlanan projelerden bahsederek; “çok şükür yol derdimiz kalmadı. İçme suyu ve kanal projeleri de hazır. Projeleri çizilmiş, ihaleleri yapılmıştır. İnşallah önümüzdeki yıl bu sorunları da ortadan kaldıracağız. Biz her kesimin büyükşehir belediyesiyiz. Bizlere destek olandan da olmayandan da Allah razı olsun. Bir müjdeyi de buradan dile getirmek istiyorum. Mahallenin aşağı tarafında Belen Belediyesi’nden istediğimiz bir yer var. Başkanım uygun görür, bize vermeyi kabul ederse bizler oraya otopark, pazaryeri ve düğün salonu olmak üzere üçlü bir sosyal tesis kurmak istiyoruz. Bunun için görüşmelerimiz sürüyor. Hem taziye evi, hem de düğün salonu olacak şekilde otoparkı olan bir sosyal tesis olacak. Daha da önemlisi bir pazar yeri olarak kullanılabilecek.” ifadelerini kullandı. Açılışın ardından Başkan Savaş ve açılışa katılan milletvekilleri, Büyükşehir Belediyesi’nin Koca Bahçe Piknik Alanı’nda düzenlediği akşam yemeğinde Atik Mahallesi sakinleriyle buluştu.

Atik Mahallesi’nde görkemli açılış‏ haberi 11 Ağustos 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1565 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle