AVRUPALI ÖĞRENCİLERİN BAŞKAN SAVAŞ’A NEZAKET ZİYARETİ

Comenıus “mıgrants-lıvıng ın two worlds” projesinin dördüncü Antakya ayağı Antakya Osman Ötken Anadolu Lisesi ev sahipliğinde başladı.

AVRUPALI ÖĞRENCİLERİN BAŞKAN SAVAŞ’A NEZAKET ZİYARETİ

Türkiye, Almanya, İspanya, İtalya ve Fransa'nın üye olduğu organizasyon 3 Ekim Çarşamba günü Antakya da başladı. 

Comenius Programı kapsamında Antakya’ya gelen İspanya ve İtalya Okulları Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Avrupa Comenius Projesi kapsamında Antakya Osman Ötken Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Hasibe Özkaya, İsmet Bilgetürk’ün yer aldığı heyette  İtalya’nın İstutu Mazzei Pantano Riposto Okulu müdürü Vincignerra Paqale, İspanya İnstitut Vidali Barraguen Tarragona Okul Müdürü Narciso Castanedo ile öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

Öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve karşılıklı işbirliği oluşturmayı, işbirliğini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerinin amaçlandığı Comenius Projesi çerçevesinde konuk heyet okul müdürleri Başkan Savaş’a ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeler sundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş Öğrenci değişimi projesiyle oluşan heyetlerin periyodik zamanlarda birbirlerini karşılıklı olarak ziyaret ederek her iki ülke ve şehirler arasındaki kültürel ve sosyal paylaşımlarda bulunmalarının mutluluk verici olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Savaş ziyaretin sonunda konuk heyet temsilcilerine Antakya’nın simgelerinin bulunduğu tablo hediye etti.