AYŞE FITNAT HANIM CADDESİ ASFALTI TAMAMLANDI

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, kentimizin araç ve yaya trafiği bakımından en hareketli, uzun ve  işlek caddelerinden biri olan Ayşe Fitnat Hanım caddesinin Vali Ürgen Alanı’ndan Satdyum Fatih Cami arasında yer alan 1. etaplık kısmın asfalt çalışmasının tamamlandığını belirtti. Savaş, belediye ekiplerinin V.Ürgen Alanı ile Fatih Caddesi’nin kesiştiği noktadan başlattıkları yol yenileme çalışmalarının hızlı ve tempolu bir şekilde sürdüğünü ifade etti.

AYŞE FITNAT HANIM CADDESİ ASFALTI TAMAMLANDI
1.6 km (1600 metre) uzunluğundaki cadde de çalışmaların 3 aşamada yürütüleceğini belirten Başkan Savaş, 1.etapta V.Ürgen Alanı’ndan Stadyum Kavşağı arasında, 2.etapta Stadyum Kavşağı’ndan eski Vatan Hastanesi arasında, son aşama olarak ise Vatan Hastanesi’nden Çevre Yolu Ekinci Kavşağına kadar toplamda 1,6 km. asfaltlama çalışması gerçekleştirildiğini söyledi.

Belediye Başkanı Savaş, 3.aşama olan Vatan Hastanesi’nden Çevre Yolu Ekinci Kavşağına kadar olan bölgede asfaltlama öncesinde belediye ekiplerinin yağmur suyu kanalı döşeme çalışması da yürüteceklerini vurguladı.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Ayşe Fitnat Hanım Caddesi’nin kaldırımlarının da önümüzdeki süreçte modernize edileceğini de sözlerine ekledi.