BALIK EKMEK FESTİVALİ

Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi(HBB) ve Ceyhan Balık&ccedil;ılık tarafından &#39;Sağlık Yaşam İ&ccedil;in Haftada En Az 2 G&uuml;n Balık&quot; sloganı altında d&uuml;zenlenen 1. Balık Ekmek Festivali&#39;ne vatandaşlar yoğun ilgi g&ouml;sterdi.<br /> &nbsp;
BALIK EKMEK FESTİVALİ
İskenderun Anıt Alanı'nda 1.’si düzenlenen balık ekmek ziyafetine HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İskenderun Eski Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Ceyhan Balıkçılık İşyeri sahibi Sezer Kara, birçok oda başkanı ve meclis üyesinin yanı sıra binlerce vatandaş katıldı.2 bini aşkın balık ekmeğin dağıtıldığı festival öncesi HBB Mehteran Takımı tarafından gösteri düzenlendi. Gösterinin ardından HBB halk oyunları ekibi farklı yörelere ait oyunlar oynayarak katılanların keyifli vakit geçirmesini sağlandı ve 1 saatten fazla süren festivalde vatandaşlara balığın faydalarını anlatan broşürler dağıtıldı.Festivalde konuşma yapan Başkan Savaş, gidilecek yolların ilk adımlarla başladığını belirterek 1.’si düzenlenen Balık Ekmek Festivali'ne destekte bulunanlara teşekkür etti.İskenderun’un balık kenti olduğunu hatırlatan Başkan Savaş, “Hatay’ın kurtuluş günlerinde her sene düzenlenen künefe etkinliğimiz gibi İskenderun’da da balık ekmek festivalinin de her sene yapılmasını amaçlıyoruz. Birçok hastalığı önleyen balığın İskenderun Körfezi'ndeki değerini festival ile farkındalık oluşturmak istedik. Hem balığın önemini hatırlatmak hem de Hatay’daki balıkçı esnafımızı kalkındırmak için her sene yapacağız.’’ dedi.Yağmura aldırış etmeden katılanlara teşekkür eden Başkan Savaş, Hatay halkına bunun gibi birçok projeyi daha hayata geçireceklerini kaydetti.
 
 
BALIK EKMEK FESTİVALİ haberi 02 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  1375 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle