''BASIN HALKIN GÖZÜ VE KULAĞI OLARAK GÖREV YAPIYOR''

İskenderun Belediye Başkanı Civelek, törende yaptığı konuşmada, basının halkın gözü ve kulağı olduğunu söyledi.
''BASIN HALKIN GÖZÜ VE KULAĞI OLARAK GÖREV YAPIYOR''
İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, basının halkın gözü ve kulağı olduğunu belirtti.
     ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'' nedeniyle İskenderun ilçesindeki gazeteciler, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudular.
     İskenderun Belediye Başkanı Civelek, törende yaptığı konuşmada, basının halkın gözü ve kulağı olduğunu söyledi.
     Basın mensuplarının zor şartlarda çalıştığını ifade eden Civelek, gazetecilerin gününü kutladı.
     İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Aslan da zor şartlar altında görev yapan gazetecilerin buruk bir bayram kutladığını kaydetti.
     Gecesini gündüzüne katarak halkı bilgilendirme çabası içerisinde olan gazetecilerin birçok hakkının elinden alındığını vurgulayan Aslan, gazetecilerin daha geniş haklara sahip olacağı günleri umutla beklediklerini belirtti.
     MHP İl Kadın Kolları Başkanı Dilaver Eryılmaz da ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'' nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, kamuoyunu bilgilendirmeye çalışan gazetecilerin sorunlarının çözülmesi için herkesin duyarlı davranması gerektiğini kaydetti.
     Gazetecilerin gününü kutladığını ifade eden Eryılmaz, yasal düzenlemelerle hak ettikleri şartlara kavuşmalarını temenni ettiğini bildirdi.
     Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) İl Temsilcisi Metin Yılmaz ise gazetecilerin, hızlı, doğru ve tarafsız haber üreterek vatandaşın haber alma hakkını kullanabilmesine aracılık ettiğini kaydetti.
     Gazetecilere takdir belgesi verilmesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz, ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü''nü kutladığını belirtti.