BAŞKAN SAVAŞ 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, TBMM’nin açılışının 93.yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
BAŞKAN SAVAŞ 23 NİSAN KUTLAMA MESAJI
Başkan Savaş “Milletin kaderini tayin eden Milletin Meclisi’nin 93 yıl önce olduğu gibi bugün de aziz milletimizin ümit kaynağı olduğunu belirterek, “TBMM'nin açılışının 93. yıldönümünde Milli iradenin hayat bulduğu bu günü yine büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Milli mücadeleyi başarıya ulaştıran ve Türk milletinin başının eğdirilemeyeceğini bir kez daha bütün dünyaya gösterildiği bu gün çocuklarımıza iyi anlatılmalı ve nelerin feda edilerek bu günlere gelindiğinin altı çizilerek vurgulanmalıdır” dedi. Meclis'in milli iradeden aldığı güçle, Atatürk'ün önderliğinde bağımsızlık mücadelesini başarıya taşıdığını ve Türk milletinin en büyük çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet'i kurduğunu vurgulayan Başkan Savaş, dünyada, parlamentosunun milli mücadelesini yürüttüğü ve başarıya ulaştırdığı tek millet olmanın hep birlikte onurunu yaşamaktayız” dedi.
  

           Atatürk'ün bu anlamlı günü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak tanımladığını ve çocuklara armağan ettiğini belirten Savaş, dünyada böyle milli bir günü çocuk bayramı olarak kutlayan başka bir ülke olmadığını ifade etti. "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranların, milli iradenin doğduğu bugünü sevgili çocuklara armağan ederek onlara olan güvenlerini göstermişlerdir. Bizler de sevgili çocuklarımıza güveniyoruz. Hedefimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi toplumunun ve dünyanın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetiştirebilmektir.   Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını ve bizlere bugünleri hazırlayan şehitlerimizi, gazilerimizi milli mücadelede emeği geçmiş olan tüm ecdadımızı en derin saygı ve rahmetle anıyorum.

Bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın, hemşehrilerimizin ve tüm milletimizin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı” en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.