Başkan Savaş 3 askerin şehit edilmesini kınadı.

- Antakya Belediye Başkanı Lüftü Savaş, Dörtyol ilçesi Amanoslar kırsalında teröristlerin açtığı ateş sonucu 3 askerin şehit edilmesini kınadı.
Başkan Savaş 3 askerin şehit edilmesini kınadı.
 Savaş, terör saldırısında Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya ile Jandarma Teğmen Ahmet Tarım'ın şehit edilmesiyle ilgili başsağlığı mesajı yayımladı.
     Savaş, mesajında şunları kaydetti:
     ''Hain terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan askerlerimizin acısı millet olarak yüreklerimizi dağlamıştır.
  
 Anlatmaya kelimelerin kifayet edemeyeceği bu acı ve elemi aziz milletimize yaşatan terör belasını şiddetle lanetliyorum. Terörün hain yüzü maalesef bir kez daha kendini göstermiştir. Bu hain ve alçakça saldırılar hiçbir zaman hedeflenen amacına ulaşamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti tarih boyunca hiçbir zaman teröre boyun eğmemiş, bundan sonra da eğmeyecektir. Milletimizin, bir ve beraber olarak, metin, olgun ve vakur davranarak terörist mihrakların amaçlarını boşa çıkaracağına olan inancım tamdır. Bu ülkede kardeşçe ve bir arada yaşama iradesini hiçbir güç ortadan kaldıramayacaktır. Hain terör örgütünün hiçbir akıl ve izana sığmayan, insanlık dışı saldırılarını nefret ve şiddetle kınıyorum, bu milletin barış ve kardeşlik ortamını bozmaya çalışanları Allah'a havale ediyorum. Merhum şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum.''
     Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Cevat Önal da, Dörtyol ilçesindeki hain saldırıyı kınadı.
     İnsanın birlikte yaşama ve geleceğe yürüme idealine sıkılan kurşunların asla muktedir olamayacağını ifade eden Önal, ''Huzura yöneltilen tehdit, kardeşler arasında oluşturulmak istenen husumet ve kan davası, duygularımızı esir alamayacak, oluşturulmak istenen ön yargılar ise kardeşlik hukukumuzda yer bulamayacaktır. Halkımız teröre karşı, kardeşlik hukukunun korunmasındaki ısrarını sürdürecektir'' ifadelerini kullandı.