BAŞKAN SAVAŞ ANTAKYA MAHFELİ’NİN İNŞAATINI GEZDİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, yapım faaliyetlerinde sona doğru yaklaşılan ve yakın süreçte hizmete girecek olan ‘Antakya Mahfeli’ inşaatını gezerek yerinde inceleme imkânı buldu.

BAŞKAN SAVAŞ ANTAKYA MAHFELİ’NİN İNŞAATINI GEZDİ

Eski Adliye binasının yıkılmasıyla ve yeni yerine taşınmasıyla birlikte geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın da katılımları ile temeli atılan Antakya Mahfeli-Katlı Otopark ve Yaşam Merkezi Kompleksi inşaatının yakın süreçte tamamlanması bekleniyor.

İnşası devam eden Antakya Mahfeli-Katlı Otopark ve Yaşam Merkezi Kompleksi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “Kentimiz adına önemli ve güzel bir tesisi daha halkımızın hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz.
 
 Bünyesinde 450 araç kapasiteli otopark, kafeterya, ticari aktivite merkezleri, geniş avlu ve mahfel mekânları, dinlenme alanları, alışveriş alanları, çok amaçlı sosyal tesisler gibi kent ihtiyacını karşılayabilecek birçok farklı üniteden oluşan tesisi kısa bir süre sonra tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. Önceleri bu mekânda adliye binamız vardı ve evli çiftler boşanırdı. Allah izin verirse bizlerde Antakya Mahfeli’ne evlendirme dairesini de taşıyarak çiftlerimizin yuva kurmalarına vesile olacağız.” dedi.