BAŞKAN SAVAŞ ARKEOLOJİ EKİPİYLE BİR ARAYA GELDİ‏

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ilimizde arkeolojik çalışmaları yürüten Kanada Toronto Üniversitesi’nden Prof. Dr. Timothy Harrison ve ekibi ile bir araya gelerek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.
BAŞKAN SAVAŞ ARKEOLOJİ EKİPİYLE BİR ARAYA GELDİ‏
Tarih boyunca Medeniyetlerin Beşiği olmuş ve günümüzde gerçekleştirilen kazılar neticesinde zenginliği ortaya çıkarılan ilimizde ekibi ile birlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Harrison, “Bize dışişlerinden sorumlu bakanlığımız ve büyükelçimiz Hatay’a gitmememiz konusunda uyarılarda bulunuyor. Ancak biz Hatay’a geldik ve bu telkinlerin sanıldığının aksi şekilde olduğunu düşünüyorum. Yaptığımız kazılarla her geçen gün buranın zengin tarihi dokusunu keşfediyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ekip olarak kazılarımıza devam ederek Hatay’daki bu tarih kültür ve medeniyet birikiminin özellikle tarih kısmının dünya ile paylaşılması için kazılarımıza devam edeceğiz. Hatay, coğrafi konumu itibariyle tabi ki yanı başında sirayet eden bir kaosa komşu olan bir şehir. Ancak bu şehirde dünyanın diğer gelişmiş ülkelerindeki şehirler kadar kendimizi güvende hissediyoruz ve buraya herkesin gelmesinde bir sakınca olmadığını gönül rahatlığıyla ifade edebiliyoruz” ifadelerini kullandı.Alanında büyük başarılar elde eden dünya çapındaki akademisyenlerden oluşan özel bir ekibi Hatay’da ağırlamaktan onur duyduklarını kaydeden Başkan Savaş, yersiz söylemlerle yaftalanmaya çalışılan Medeniyetlerin Beşiği Hatay’ın dünyanın en güvenli şehirleri kadar huzur içerisinde ziyaret edilebilecek, tarihi keşfedilebilecek ve yatırım yapılmaya müsait bir şehir olduğunu ifade etti.Hatay’ın yanı başında sirayet eden kaos ve çatışma ortamının gölgesinde bırakılmayacak değerde güzide bir şehir olduğuna dikkat çeken Başkan Savaş, hoşgörü harcıyla birbirine kenetlenmiş barışçıl insanlarıyla gerek tarihi gerek kültürü ve gerek saymakla bitmeyen zenginlikleriyle Hatay’ın dünyaya örnek teşkil edecek özelliklere sahip olduğunu vurguladı.
BAŞKAN SAVAŞ ARKEOLOJİ EKİPİYLE BİR ARAYA GELDİ‏ haberi 01 Temmuz 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1695 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle