BAŞKAN SAVAŞ BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, 23 Haziran Pazar gecesini 24 Haziran’a bağlayan gece idrak edeceğimiz Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN SAVAŞ BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Mesajında, Kandillerin birlik, beraberlik ve kardeşlik için eşsiz bir fırsat olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Berat Kandili’nin tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi. 

            Berat Kandili'nin af, mağfiret ve ilahi rahmete kavuşma vesilesi ile birlik beraberlik duygularının en yoğun şekilde yaşandığı özel bir gün olduğunu belirten Başkan Savaş, mesajına şöyle devam etti;

“Yüce Allah'ın sınırsız af, merhamet, yardım ve bereketine vesile olan Ramazan Ayı öncesinde Mübarek Berat Kandili'ne erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Gönüllerin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, gerek hemşehrilerimizi, gerekse bütün insanlığı birbirine yaklaştıracak, dünyanın her yerinde barış ve mutluluğun sağlanması yönünde adımların atılmasının gayreti içinde olmalıyız.
 
 
Günah, borç ve cezadan kurtulmak anlamlarına gelen Berat, Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretine ulaşmayı ifade etmektedir. Üç aylara girilmesiyle idrak edilmeye başlanan bu tür mübarek gün ve geceler, toplumda birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğun şekilde yaşanmasını sağlayan, bereket yüklü zamanlardır. Bu mübarek günlerin ailevi ve sosyal ilişkilerde sevgi, yardımlaşma, merhamet ve hoşgörünün öne çıkarılması, sevinçlerin ve nimetlerin paylaşılması, zayıfların ihtiyaçlarının giderilmesi, muhtaçların dertlerine derman olunması ve acıların dindirilmesine vesile olmasını diliyorum. Başta hemşehrilerim olmak üzere bütün İslam âleminin mübarek “Berat Kandili'ni” kutluyor, bu gecenin insanlığın barışına, huzuruna, kardeşliğine ve mutluluğuna vesile olmasını diliyorum.”