Başkan Savaş Birlik ve Beraberlik Ziyaretlerini Sürdürüyor

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, birlik ve beraberlik buluşmaları kapsamında hafta sonlarında ilçelere, beldelere ve köylere yaptığı ziyaretlere devam ediyor.

Başkan Savaş Birlik ve Beraberlik Ziyaretlerini Sürdürüyor
Başkan Savaş’ın geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği birlik ve beraberlik ziyaretlerinde yeni durağı Altınözü İlçesi ve ilçeye bağlı köyler oldu. Ziyaretlere Başkan Savaş’ın yanı sıra Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali,  Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ve dernek üyesi muhtarlar katılım gösterdi. İlk olarak, aynı zamanda köy muhtarı olan Mustafa Hacı Mahmutoğlu’nun ev sahipliğinde Altınözü Tepehan Köyünde gerçekleşen ziyarete köy sakinleri katılım gösterdi. Başkan Savaş daha sonra Altınözü İlçesi Altınkaya Beldesi’ni ziyaret etti. Köy muhtarı olan Hasan Taze’in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Altınkaya Belediye Başkanı Mustafa Kaves ve köy sakinleri katılım gösterdi. Başkan Savaş burada, köy muhtarı Taze’ye kitap ve tablo hediye etti. Altınözü İlçesi Hacı Paşa Beldesi’nde Öğretmen İmad Fansa’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Başkan Savaş’ın yanı sıra Hacı Paşa Belediye Başkanı Mehmet Faruk Fansa, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ile belde sakinleri katıldı. İlçede ve köylerde Başkan Savaş’ı sıcak bir ilgi ile karşılayan belediye başkanları, muhtarlar ve köy sakinleri şehrimizin birlik ve beraberliğine güç katacak, şehrimizin huzur ve barış ortamını daha da pekiştirecek bu ziyaretlerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Savaş’a teşekkür ettiler.
 Birlik ve beraberlik gezileri kapsamında ilçeleri ve köyleri ziyaret eden Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, belediye başkanları, muhtarlar ve köy sakinleri ile sohbet ederek, fikir alış verişinde bulundu. Başkan Savaş şehrimizdeki sosyal dokunun ve huzur ortamının geleceğe sağlıklı bir şekilde taşınması adına birlik, beraberlik buluşmalarına aralıksız olarak devam ettiğini dile getirerek, “Birliğimize, dirliğimize, dayanışmamıza güç vermek, bu birlikteliğimizi daha da pekiştirmek için bu ziyaretleri severek gerçekleştiriyoruz. Dış mihrakların şehrimiz ve ülkemiz üzerindeki olumsuz senaryolarını bozup, sevgiyle yğrulmuş bu coğrafyanın insanları olarak barış, birlik, beraberlik adına, şehrimizi geleceğe taşıma adına, hizmet ve kalkınma adına, kendi senaryomuzu, kendi stratejik planımızı kendimiz belirliyoruz. Hatay’da ki sevgi, dostluk, kardeşlik bağlarının çok kuvvetlidir. Şehrimizdeki huzuru, barış ve hoşgörü ortamını bozmaya kimsenin gücü yetmez. Bu birlik ve beraberlik toplantılarımızın en öncelikli amacı aramızdaki bağları daha fazla güçlendirmektir. Huzurumuzu, barışımızı, sevgi ve saygı ortamımızı hiç kimseye bozdurtmayız. Çünkü biz tüm renkleriyle, tüm zenginlikleriyle biriz ve beraberiz. Bu ziyaretlerimizde bizleri en güzel şekilde ağırlayan, şehrimizin birliğine ve beraberliğine katkı veren, güç veren belediye başkanlarımıza, köy muhtarlarımıza ve köy sakinlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.Başkan Savaş, ziyaretler sırasında kitap ve tablo hediye ederek, katılımcılar ile ziyaretler anısına fotoğraflar çekildi.