BAŞKAN SAVAŞ DOĞAL GAZ TOPLANTISINA KATILDI

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediye Başkanı Do</strong><strong>&ccedil;</strong><strong>. Dr. L&uuml;tf&uuml; Savaş Kırı</strong><strong>khan do</strong><strong>ğal gaz toplantısına katılarak desteklerini Kırıkhan halkı ile paylaştı&nbsp;</strong>
BAŞKAN SAVAŞ DOĞAL GAZ TOPLANTISINA KATILDI
Kırıkhanın Özellik le Kış aylarında yakılan kömür sobalarından dolayı kirlenen Havası Kırıkhan halkını büyük sıkıntıya sokuyordu Kırkhan'da daha temiz bir hava için Kırıkhan Belediyesi Ev sahipliğinde, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen, Kırıkhan İlçe Müftüsü Mekki Solmaz, Kırıkhan Halkı, STK temsilcileri,siyasi Parti liderleri ,oda başkanları Müftülük, Merkez Cami İmamları, Sağlık Grup Başkanlığı, Belediye meclis Üyeleri, Merkez Mahalle muhtarları,Kurum Müdürleri, Amirleri, Merkez Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanlarınında katılımı ile 3 oturumlu bir toplantı gerçekleştirildi. 
size eve gelen doğal gazın güvenli olabilmesi için belli sıkıntılarında doğal gaz basıncı belli miktarın üzerinde olması lazım tüm bunların yapılabilmesi için doğal gaz şirketine baya maliyet getirecek onlarda yapmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. bakanlar kurulumuzun çıkarmış olduğu bir karar var o kanuna uymak zorunda %60 doğal gaz kullanacağız diyorsa Biz Belediye başkanları sizin adınıza isteyebiliriz  Biz sizin adınıza doğal gaz istiyoruz bizde elimizden gelen her türlü desteği yapacağız Bu işi birlikte yürütüceğiz biz Kırıkhan da belli bir metrede kanalizasyon ve yağmur suyu hattı yaptık ama bizim hedefimiz Hatay ın bütün noktalarında içme suyu şebekelerimizin yenilenmesi inşallah önümüzde senede tüm Kırıkhan merkezde yenilemek istiyoruz. ayrıca bunlar yapılırken arıtma tesisi yapıp kirli suları temizleyeceğiz tüm bunlar yapılırken doğal gaz a geçersek bir taşla hepsini yapacağız. 1 buçuk 2 yılda belki Kırıkhan delik deşik olacak ama ondan sonra huzurlu olacak. 
Temiz Havanın kıymetini temiz havada yaşayanlar bilir ben biraz sporda yaparım bundan 5 sene önce yürüyüşe çıktığımızda gerçekten de kirli bir havada yürüyüş yapıp spor yapıyorduk. sigara dumanından daha kirli maddeler havada uçuyordu. Kanserejen madelerden şehri uzaklaştırmak lazım temiz hava solumamız içinde herkese duyurmamız lazım.  Yaklaşık 4 de bir ve 5 te bir fiyata insanlar kömürden aldığı partiküleri solumadan tertemiz doğal gaz ortamında yürüyüşünü ve sporunu yapabilecek diyerek sözlerini noktaları.
BAŞKAN SAVAŞ DOĞAL GAZ TOPLANTISINA KATILDI haberi 21 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1050 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle