BAŞKAN SAVAŞ ERZURUMLULAR DERNEĞİ’İ ZİYARETİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, İskenderun ilçesine bağlı Denizciler Beldesi Şirinyurt Mahallesinde bulunan Erzurumlular Dayanışma, Tanıtma ve Kültür Derneği başkan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

BAŞKAN SAVAŞ ERZURUMLULAR DERNEĞİ’İ ZİYARETİ
 Erzurumlular Dayanışma, Tanıtma ve Kültür Derneği Başkanı Musa Bilgin’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soyan ve Erzurumlular Derneği üyeleri yer aldı.Dernek Başkanı Musa Bilgin yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Savaş’a teşekkür etti.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Denizciler beldesi ve çevresinde ikamet eden Erzurumlu vatandaşların bir araya gelerek dernek çatısı altında toplanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Denizciler beldesi ve çevresinde ikamet eden Erzurumluların dernek çatısı altında bir araya gelmesi birlikteliği, dayanışmayı ve aynı zamanda acıların paylaşılmasını sağlar.
  
Dernekler, insanlar arası diyalogların, bağların kuvvetlenmesinde önemli bir etkendir. Dernek sayesinde bir çok insana ulaşma imkânı buluyorsunuz. İşte bu doğrultuda Hatay ili sınırları dâhilinde yaşayan insanların tek yürek, tek yumruk olması, üzerimizde oynanmak istenen oyunların sonunu getirir. Hatay tarihi ve coğrafi konumu ile bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bu nedenle, bu toprakların kıymetini bilmemiz gerekir” dedi.Başkan Savaş, ziyaret anısına dernek başkanı Musa Bilgin’e tablo ve kitap hediye etti. Ziyaretin sonunda Başkan Savaş ve Erzurumlular Derneği başkan ve yönetim kurulu üyeleri günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.