BAŞKAN SAVAŞ ESNAFI ZİYARET ETTİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, geçtiğimiz hafta sonu esnaf ziyaretinde bulundu
BAŞKAN SAVAŞ ESNAFI ZİYARET ETTİ
Uzun Çarşı, Köprü Meydanı ve Kemalpaşa caddesinde birçok dükkana tek tek geçerek esnafın halini hatırını soran Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, yapılan hizmetlerle ilgili vatandaşlara bilgi verdi.

Mesaisinin büyük bölümünü vatandaşlara ayırarak geçiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, esnaf ve halkla sohbet ederek belediyenin yapmış olduğu çalışmaları değerlendirme imkanı buldu. Başkan Savaş, esnaf sakinleri ve halkla yaptığı sohbette Antakya Belediyesinin kent yaşayanları için var olduğunu ifade ederek, “Belediye olarak bizler, halkın her an yanında olan kurumların başında yer almaktayız. Hemşehrilerimin taleplerine göre hareket etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yaşanan problemleri çözmede, bize büyük görev düşmektedir. Antakya Belediye Başkanı olarak şehrimizin tarihi dokusunu, kültür birikimini ön plana çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yerli ve yabancı turizm firmalarının gözde mekanlar arasında Antakya’nın bulunması hem bizleri, hem de esnafımızı mutlu edecektir. Eski Antakya’nın tarih dolu sokaklarını tekrar canlandırmak ve günümüz şartlarına uyarlamak ve aynı zamanda bu güzellikleri gelen turistlere göstermek bizlerin görevi olduğu kadar, her Antakyalı ve sevdalısının görevi olmalıdır. Bu bilinçle hareket edilirse, şehrimize ayrı bir ekonomik girdi sağlamış oluruz” dedi.

Bu arada esnaf ve vatandaşlar, Antakya Belediyesinin vermiş olduğu hizmetlerin azımsanmayacak ölçüde olduğunu ifade ettiler. Yapılan çalışmalar sonrasında kimi zaman ufak tefek sıkıntıların yaşandığını kaydeden vatandaşlar, bunları doğal karşıladıklarını çünkü bu geçici rahatsızlıkların Antakya’nın daha modern bir kent olması yolunda atılan adımlar olduğunun bilincinde olduklarını dile getirdiler. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın çalışmalarından memnun olduklarını belirten çarşı sakinleri, “Antakya’ya yeni bir yüz getiriyorsun” dediler.